Поради по установці мульти-спліт систем кондиціонування

Март 19, 2021
Лоджия своими руками

Установка кондиціонера - процес непростий, який варто довірити професіоналам. Однак, незважаючи на це ви повинні знати основні аспекти, які варто враховувати в даній ситуації. Саме тому ми зібрали найважливіші з них у цій статті і представляємо вашій увазі.

Установка системи кондиціонування в житлових і офісних приміщеннях - затребувана послуга. Наявність клімат-контролю робить перебування на території закритого простору більш комфортним. Як вибір, так і монтаж кондиціонера вимагає участі фахівців. Після покупки відповідного кліматичного обладнання чекає відповідальна процедура його установки, від якої залежить довговічність і якість роботи приладу.

Вас чекає великий вибір на цьому сайті мульти-спліт систем за вигідною ціною.

Стандартні моделі складаються з пари блоків, а також системних комунікацій і електропроводки. Мульти-спліт системи відрізняються від них. Їх особливістю є наявність одного зовнішнього блоку. Його робота спрямована на обслуговування декількох внутрішніх, розміщених в суміжних кімнатах. Такі моделі зручно використовувати для кондиціонування повітря в котеджах або великих квартирах.

Наявність мульти-спліт системи передбачає розміщення на фасаді будівлі тільки одного зовнішнього блоку, що не впливає особливого впливу на загальний архітектурний стиль. За бажанням клієнта його ставлять в малопомітній місці або маскують за допомогою спеціальних грат.

Установка за правилами

Монтаж мульти-спліт системи або будь-якому іншому місті передбачає виконання ряду послідовних дій. На початковому етапі визначаються місця розміщення блоків, які будуть усередині приміщення. Рекомендується кріпити їх на тій же стіні, де буде знаходитися зовнішній блок. При цьому важливо дотримуватися відстань від головного агрегату до додаткових, яке строго регламентовано для кожної моделі спліт-системи. Важливою умовою установки є правильна прокладка кабелю електроживлення. Необхідно, щоб система не залежала від інших приладів, які споживають електроенергію.

Головний блок зміцнюють за допомогою спеціального кронштейна. На зовнішній стіні роблять отвір. Його розміри визначаються з урахуванням кількості додаткових блоків. Для їх підключення прокладка проводів здійснюється через заздалегідь підготовлені короба або канали. Підключення вакуумного насоса супроводжується витяганням води і повітря, які перебувають в магістралі холодоагенту. Магістраль ретельно перевіряється на герметичність. Тільки після цього можливе відкриття портів зовнішнього блоку, куди буде запущений фреон.

Заключним етапом монтажу є перевірка коректного функціонування пристрою у всіх режимах.

Переваги мульти-спліт систем

Є багато причин, які дозволять звернути вашу увагу саме на мульти-спліт системи кондиціонування, що дозволяють задавати необхідний мікроклімат в приміщеннях круглий рік. До них відносяться:

енергоефективність;

кілька внутрішніх блоків;

можливість вибору найбільш підходящого і енергоефективного внутрішнього блоку для кожної кімнати;

окреме регулювання температури для кожної кімнати;

можливість додавання внутрішніх блоків пізніше;

доступне обслуговування, ремонт і заміна блоків.

Недоліки

Природно при установці мульти-спліт системи існують і певні мінуси:

Зовнішні блоки повинні бути розташовані якомога ближче до внутрішніх;

в залежності від розміру і архітектури вашого будинку вам може знадобитися більше одного зовнішнього блоку;

зовнішні блоки громіздкі, так що краще приховати їх з поля зору;

внутрішні блоки вимагають наявності щодо великої кількості вільного простору на стіні;

якщо з зовнішнім блоком щось піде не так, все внутрішні перестануть функціонувати.

Гнучкість і зручність

Як можна зрозуміти з перерахованих достоїнств установка мульти-спліт системи забезпечує неперевершену гнучкість і зручність, дозволяючи вам вибрати найбільш підходящий внутрішній блок для кожної кімнати вашого будинку. Ви можете встановити великий і потужний кондиціонер для великих кімнат і, відповідно, менший, більш тихий для спальні, кожен з яких буде працювати від одного зовнішнього блоку. Це дозволить вам більш тонко контролювати температуру і навколишнє середовище в вашому домі, в кожній з кімнат окремо. Завдяки індивідуальній настройці температур в кожній кімнаті ви заощадите гроші і оптимізуєте комфорт, домігшись необхідного рівня охолодження або обігріву. В основному ви зможете мати до п'яти окремих внутрішніх блоків, що живляться від одного зовнішнього.

Рассказать о статье