Як вибрати змішувач для ванни з душем?

Январь 22, 2022
Керамзит

Найчастіше рішення для багатоквартирних будинків – душ, об'єднаний із ванною. Якщо планування не дозволяє розділити їх, потрібно комбінувати. Постає питання: як вибрати змішувач для ванни з душем, щоб він був зручним, практичним, безпечним і служив довго?

Качественный и надежный смеситель для ванны grohe вы можете купить не выходя из дома.

Сучасні магазини сантехніки пропонують величезну кількість обладнання. Як не заблукати у різноманітності і правильно вибрати змішувачі для ванної кімнати – і для раковини, і для ванни? Розглянемо основні моменти, на які варто звернути увагу при покупці.

Вентиль чи куля?

Коли на ринку з'явилися кульові змішувачі, вони викликали фурор: однією рукою можна легко відкрити воду потрібної температури, навіть якщо руки брудні і не хочеться бруднити кран. Справді, вони хороші для умивальників та кухні, де треба швидко відкрити воду. Однак у них є ряд недоліків:

тугий хід – особливо це стосується нових змішувачів: рукоятка переміщується ривками, складно підібрати ідеальну температуру;

швидка зношування бюджетних моделей - рукоятка ходить вільно, а вода не перемикається або робить це так, що знову ж таки можна обваритися;

за наявності газової колонки воду можна неправильно увімкнути набагато легше, ніж вентилем.

Вентильні змішувачі можуть створити проблеми на кухні та у умивальнику – незручно хапати за вентилі, крутити, коли треба зробити все швидко. А для душу та ванни це найбільш зручний варіант, тому що дозволяє поступово, але дуже точно підібрати потрібну температуру.

Постає питання виду важеля для душа. Найпоширеніших зараз два - перекидний, що висмикується. Нестача перших - сама технологія включення душу. При достатніх зусиллях (наприклад, якщо важіль заїло) можна ненароком зірвати змішувач або пошкодити руку. Перекидний, як правило, виконаний у більш ергономічній формі і застрягає набагато рідше.

Ще один недолік ричага, що висмикується: при недостатньому натиску води він повертається в вимкнений стан, і душ вимикається. Важільний тримає ту позицію, яка була поставлена.

Особливості експлуатації

Вибираючи кран для ванни з душем, враховуйте розведення: у ряді будинків змішувач для раковини та ванни один, тому гусак має бути довгим. Однак, якщо застосувати інженерні навички, розведення можна змінити, врізавши в трубу додатковий змішувач для раковини. Це непросте завдання та реалізація його можлива не у всіх будинках. Якщо ви все ж таки зважилися, то краще довіритися спеціалістам-сантехнікам.

Варто враховувати наявність газового водонагрівача. Більшість моделей не допускають змішування гарячої та холодної води, оскільки можливе падіння тиску та перегрів колонки. Тому температуру рекомендується встановлювати на колонці, а відкривати лише кран гарячої води. У такому випадку набагато зручнішим є вентильний змішувач, тому що кульовим можна дати невелику добавку холодної води, що може призвести до негативних наслідків.

Рассказать о статье