ЧИМ УТЕПЛЮВАТИ ДАХ

Июнь 5, 2017

Матеріали для утеплення даху

Утеплювати дах можна як на етапі будівництва, так і пізнішеЯк то кажуть, краще побудувати нове, ніж переробляти старе. І дійсно, набагато простіше зробити утеплення в процесі зведення даху, ніж підсовувати утеплювач знизу. Однак не у всіх є така можливість, тому розглянемо обидва варіанти. Утеплювати дах можна як на етапі будівництва, так і пізніше

У першому випадку утеплювач закладається відразу після установки крокв. Знизу під кроквяними дошками натягують пароізоляційну плівку, прибивають її до крокв за допомогою будівельного степлера і проклеюють між собою.

Важливо: в разі, якщо пароізоляційний шар буде негерметичних, водяні пари з будинку будуть проникати до утеплювача. Від вологості в міжкроквяному просторі з'явиться цвіль, грибок, що позначиться на довговічності всієї конструкції. Особливо ретельно потрібно підходити до процесу пароізоляції при утепленні мінеральною ватою . Взимку намокла вата промерзає і втрачає велику частину своїх теплоізоляційних властивостей.

Як виробляються утеплювачі. Відео з заводу ISOVERПосле плівка ретельно притискається до крокв рейками товщиною 25-50 мм. Так утворюється вентиляційний зазор між плівкою і стелею.

При закладці утеплювача необхідно, щоб він щільно прилягав до крокв і добре стикувався між собою. Коли утеплювач закладений, зверху настилають гідроветрозащітную мембрану.

Утеплений горище може стати ще одним функціональним приміщеннямЇї краще теж проклеїти, так як вона захищає утеплювач від попадання вологи зовні. Настилають її горизонтально, поперек крокв знизу вгору, при цьому робиться нахлест верхнього листа на нижній не менше 100-150 мм. Між гідроветрозащітой і утеплювачем бажано залишати зазор 20-40 мм.

Утеплений горище може стати ще одним функціональним помещеніемПоверх плівки по кроквах знову нашивається брусок товщиною 40-50 мм, він забезпечує вентиляцію водяної пари, які зсередини пропускає мембрана, і випарів конденсату, якщо покрівля металева; на нього ж кріпиться і решетування. Це досить зручний спосіб утеплення, його головний мінус в тому, що потрібно підлаштовуватися під погоду. Але що робити, якщо вже лежить дахове покриття? Для утеплення зсередини доведеться запастися терпінням і додатковим набором інструменту. Стануть в нагоді захисні окуляри, при утепленні ватою - респіратор або як мінімум медична маска. Також потрібна драбина, а ще краще зібрати лісу з дощок (на будь-якому будівництві їх повинно вистачати). Перевага цього способу в тому, що немає залежності від погоди - можна робити все розмірено, не поспішаючи. Гідроветрозащіта при такому способі вже має бути присутня, тому залишається тільки закласти утеплювач і зробити пароізоляцію. Утеплюючи дах зсередини, надіньте респіратор

Утеплюємо дах своїми руками

Є кілька нюансів, про які потрібно пам'ятати, роблячи цю роботу самостійно. Найчастіше товщина утеплення становить від 100 до 200 мм, в залежності від типу матеріалу. Важливо пам'ятати, що при багатошаровому утепленні стики першого шару повинні перекриватися листами другого.

Джерело: www.uznayvse.ru

Рассказать о статье