УТЕПЛЕННЯ СТІН БУДИНКІВ

Июнь 6, 2017

Росіяни масово утеплюють

Стіни - найзначніша за площею частина будівлі, що межує з холодом. Відповідно - найбільш вразлива в плані втрат тепла. Однак не все так погано - досить спокійні (щодо фундаменту і покрівлі) теплові режими, зрозумілий конструктив дають можливість при правильно спроектованому, розрахованому і виконаному утепленні стін не хвилюватися про те, що ви топіть вулицю.

В даний час існує декілька основних (по типу монтажу) і велика кількість (по виду матеріалів) способів утеплення стін .

Перший - це власне стіна повністю складається з одного матеріалу (моновірш) - наприклад цегляний будинок або дерев'яний. В даному випадку все чудово, за умови що товщина матеріалу достатня. Тільки ось нам не зустрічалося жодного будинку з бруса або колоди з товщиною стіни 400 мм.

До другого виду віднесемо «багатошарову стіну» - це коли утеплювач перебувати безпосередньо в товщі стіни (наші панельні будинки відносяться якраз до подібного виду, правда вкрай мало енергоефективного). Елементи даного виду утеплення стін часто застосовуються при усуненні вже наявних недоліків - коли є неякісно утеплена стіна або мансарда і порожнину в ній - ми рекомендуємо виконати «загасивши» утеплювача в порожнину стіни для усунення промерзання (наприклад - ековати, піноізолу). Єдине - дана процедура вимагає високої кваліфікації і спецобладнання для контролю робіт, так як роботи йдуть «наосліп» і необхідно проконтролювати їх ефективність приладами - тепловізором або дистанційній ендоскопічної відеокамерою.

Третій - коли утеплювач в стіні перебувати під шаром штукатурки (мінеральна вата, поліуретан або пінополістирол - абсолютно не важливо). В даному випадку штукатурка виконує кілька важливих завдань: гідроізоляція, парорегуляція, захист від сонячного випромінювання, захист від вітру. Та й декоративні функції теж на ній. При виконанні даного виду теплоізоляції стін вкрай важливим є правильний розрахунок утеплювача, його вигляд і властивості (неправильно підібраний утеплювач наприклад може привести до випадання конденсату всередині непровітрюваних шару стіни) і якість виконання робіт. Наприклад у випадку з застосуванням мінеральної вати при її намоканні теплозахисту не буде. А буде велика мокра зона забезпечує величезні тепловтрати і поступове руйнування конструкції - причому зовні цього видно не буде до тих пір, поки гниль і цвіль не покриють шпалери. А неукритих від впливу сонця пінопласт ПСБ через пару років прийде в непридатність.

Конструктивно правильне виконання при утепленні стін не менш важливо - при неправильному монтажі і розрахунку лінійні теплові деформації «порвуть» шар штукатурки і порушать герметичність ...

Рассказать о статье