​Чим можна обробити деревяну вагонку

Февраль 26, 2019
Утепление гаража: какому

Для виготовлення вагонки використовується якісна деревина, яка дозволяє такому оздоблювального матеріалу витримувати найрізноманітніші негативні впливи ...

євровагонка

Але, щоб вагонка прослужила довше, її необхідно обробляти спеціально призначеними для цього складами.

Різних складів, придатних для фарбування вагонки, досить багато. Кожен з них проявляє власні специфічні риси, які необхідно заздалегідь розібрати.

Антисептичні склади для вагонки

Вы можете купить оригинальное отопительное оборудование Rixton по самой выгодной стоимости на сегодняшний день, прямо сейчас.

Призначення антисептиків полягає в тому, щоб захистити дерев'яну вагонку від вологи і розвитку грибка. Існує кілька варіантів антисептиків, доречних при обробці такого оздоблювального матеріалу.

Найчастіше власники зупиняються на застосуванні прозорих антисептиків, які збільшують захисні якості вагонки, але не змінюють її відтінок. Також можна скористатися лессирующими і напівпрозорими антисептиками. Завдяки їм вдається підкреслити фактуру деревини, зробити її більш вираженою.

Олійні фарби для вагонки

При використанні олійних фарб вагонку теж можна дуже добре захистити від вологи. Перевага таких розчинів полягає в тому, що вони відмінно вбираються деревиною. Правда, висихати подібний склад буде не менше доби. Деякі масляні фарби вимагають для висихання цілий тиждень. Тобто побачити результат вийде не відразу після нанесення матеріалу.

Акрілатниє фарби для вагонки

У порівнянні з олійними фарбами акрилатні володіють насиченим блиском, дозволяють пропускати повітря. Акрілатниє склади відрізняються чудовими екологічними характеристиками, тому їх особливо часто використовують при внутрішніх роботах. Вологостійкість цієї фарби теж досить велика, тому її можна використовувати для обробки вагонки в приміщеннях з вологим повітрям.

Лакові покриття для вагонки

Використовувати лак з метою обробки дерев'яної вагонки зазвичай не рекомендують. Це пояснюється здатністю лаку створювати на поверхні деревини герметичний шар. Але, якщо для приміщення характерна якісна вентиляція, такий варіант цілком доречний. Тільки бажано використовувати прозорий лак, оскільки матові склади приховують красиву фактуру дерева.

Кожен з представлених матеріалів для обробки вагонки має свої плюси. Власнику залишається вибрати те покриття, яке в конкретному випадку проявить себе найкраще.

Рассказать о статье