​Фітодизайн в інтерєрі

Сентябрь 11, 2019
Портфолио работ

Різноманітні рослини своїми запахами покращують самопочуття, збільшують працездатність, заспокоюють - тільки треба вміти створювати певні букети та композиції. Крім того, рослини виконують і санітарну функцію: вбирають пил, насичують простір киснем, зменшують кількість патогенних мікроорганізмів.

Опущені в воду гілочки туї або квітучі в вазочці хризантеми зменшують кількість мікробів на 50-77 відсотків. Повітря очищають герані, бегонії, агава, алое та інші рослини. Не дарма в квартирах вони вирощуються вже дуже давно. Останнім часом створюється і медичний фітодизайн - коли естетичний вплив рослин поєднується з лікувальним ефектом. Створюючи фітодизайн, дуже важливо вибрати саме стільки рослин, скільки їх необхідно. Коли їх буває занадто багато, починає боліти голова, піднімається тиск, збільшується пульс. На 20 квадратних метрах площі не повинно бути більше шести рослин.

Як правильно ароматизувати приміщення

Квартиру можна ароматизувати. Потрібно взяти ганчірочку, вимочити її в ароматизованої рідини: рослинному відварі або екстракті, або крапнути на неї кілька крапель ефірного масла і протерти цією ганчіркою підлоги, підвіконня або меблі.

Цитрусові фрукти будуть добре виглядати в декоративному посуді, а аромат вони будуть краще видавати тоді, коли їх шкірка буде трохи надрізана. Крім того, приміщення можна ароматизувати за допомогою саше. У подушечки з бавовняної тканини засипають сушені квіти, листя, гілочки. Такі подушечки можна покласти поруч із звичайними подушками в спальні, також в шафу для одягу, розкласти в кімнаті для гостей.

Приміщення ароматизируются різними запахами. Для передпокою найкраще підійдуть запахи лимона, чебрецю, чайного дерева, хвойних дерев. Тут же на вішалку можна повісити і декоративний мішечок, наповнений травами. У вітальні запах повинен знімати напругу, втому після робочого дня, створювати гарний настрій. Тут підійдуть запахи лимона, лаванди, сандалу, троянд. Захоплене настрій подарує аромат цитрусових фруктів.

Кухня буде затишніше, якщо там будуть присутні аромати м'яти, базиліка, меліси, гвоздики. У робочому кабінеті зосередитися допоможуть аромати шавлії, ялівцю, м'яти, кипариса, розмарину. У спальні повинен домінувати запах лаванди - він допомагає і при безсонні. Схожим ефектом володіє і запах меліси, ромашки, кедра, сандалу. Поєднання запахів лаванди і лимона зменшують стрес, позбавляють від депресії, відновлюють гармонійне емоційний стан.

Запах в дитячій повинен бути м'яким. Найкраще для цієї кімнати підійде аптечна ромашка. Запахи в кімнаті школяра повинні допомагати зосередитися, покращувати пам'ять - такий аромат видають кориця, ісопу, коріандр, календула, м'ята.

Особливо важливо ароматизувати квартиру з початком епідемій респіраторних захворювань. Віруси, бактерії та грибки знищують запахи евкаліпта, лимона, чайного дерева, сосни, кедра, розмарину, чебрецю, м'яти. Потрібно також пам'ятати, що синтетичні освіжувачі повітря тільки ароматизують приміщення і ніякого іншого ефекту не дають. У той час, як натуральні запахи і дезінфікують, і позитивно впливають на психічний і фізичний стан.

Рассказать о статье