Розширення віконного прорізу в квартирі: що можна і що не можна?

Февраль 26, 2018
Утепление внутри вспененным

 Старі віяння починають набридати, і хочеться внести в приміщення різноманітність. А враховуючи, що більшість будівель були зведені ще в минулому столітті, де ще царював закон «потворно, але одноманітно», виділитися, зробити так, щоб відрізнятися від сусіда завжди дуже хочеться. Тому команда «Центр-ЛТД» підготувала інформацію про розширення отвору віконної конструкції, щоб Ваша квартира була світліше, а отвір виглядав цікавіше, вписувався в інтер'єр і не порушував норм будівництва.

Навіщо це робити?

Ще давно, коли метою будівництва було забезпечити житлом більшість людей, всі квартири будувалися, як під копірку. Зараз же багато власників квартир намагаються вдосконалити свої квартири на свій смак. Вікна не є винятком. Квадратні і прямокутні стандартні віконні конструкції змінюються на ромбические, арочні і багато інших.

розширення віконного проемаНо просто взявши болгарку, і кілька разів пройшовшись по стіні, що веде на вулицю, нового вікна не зробиш. Обов'язково потрібно знати які стіни можна, а які не можна «чіпати». Тому якщо Ви вирішили зробити апгрейд своєї квартири, впустити в кімнати більше світла, зробити інтер'єр ще вишуканіше, скористайтеся порадами, викладеними нами нижче, проведіть необхідні дії і насолоджуйтеся відмінним інтер'єром, а так же незвичайним зовнішнім виглядом.

Будівлі і розширення віконних прорізів (особливості)

На даний момент, власників цегляних і панельних багатоквартирних будинків переважна більшість. Тому розглянемо, як правильно потрібно розширювати віконні прорізи.

ЦентрЛТД предлагает Вашему вниманию широкий ассортимент металлопластиковых окон по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Квартири в панельному будинку:

розширення віконного проемаДелая будь-які внутрішні зміни в таких будинках слід пам'ятати, стіни з віконними прорізами відносяться до несучих. Це означає, що необхідно дотримуватися наступних правил:

Обов'язково проведіть посилення прорізу металевими конструкціями (всередині і зовні), проведіть розширення і зафіксуйте це в спеціальному акті огляду;

Складіть повний графічний план змін з нанесенням точних розмірів і обов'язково узгодьте його в БТІ (не забудьте представити документи, що підтверджують право власності);

Квартири в монолітному будинку:

У таких будинках стіна з віконним прорізом не є несучою, тому необхідно посилити отвір і проводити розширення до необхідних розмірів.

Квартири в цегляному будинку:

розширення віконного проемаДля того щоб провести розширення віконних конструкцій в цегляному будинку варто пам'ятати, що над вікном завжди розташовується бетонна перемичка. А значить, її необхідно або продовжити до потрібних розмірів, або, використовуючи звичайний прокатний швелер зробити нову перемичку по всій довжині нового віконного отвору.

Способи розширення віконного отвору:

Коли Ви дали собі відповіді на основні питання «навіщо», настав час розглянути «як» правильно зробити розширення віконного отвору в своїй квартирі.

З усіх відомих способів, найбільш ефективними вважаються:

Алмазна різка (за допомогою потужної болгарки);

Ударно-динамічна різання (за допомогою перфоратора, відбійного молотка, кувалди);

Який би спосіб Ви не вибрали, обов'язково видаліть всі меблі з приміщення, в якому проводиться робота і накрийте стіни плівкою, щоб захистити її від пилу і бруду.

Рассказать о статье