ЧИМ МОЖНА УТЕПЛИТИ ПІДЛОГУ

Июнь 5, 2017

Укладання на підкладку

879876Здавалося б, що за дивина - утеплення підлоги своїми руками? Підсипав керамзиту або поклав пінопласт в рейкову обрешітку - ось і все.

Але трапляється, і нерідко, що приходить зима, а потепління в приміщенні щось і не відчувається. А потім - весна, і від підлоги до стін цвіль або мокрець повзуть. А потім підлогу починає грати, а ще потім - провалюватися.

На жаль, цей чудовий матеріал, як утеплювач не має буквально жодного недоліку, досить дорогий. І все ж для утеплення підлоги в приватному будинку досить забезпеченого господаря його можна рекомендувати однозначно, а в інших випадках можливість утеплення вермикулітом слід грунтовно продумати, тим більше що гранульований вермикуліт дешевше і цілком придатний для приготування гранулобетона (див. Нижче).

Примітка: випускається також спучений вермикуліт - пухкий плитний матеріал. Він відмінно підходить для дорогого, але високоефективного утеплення стін і знаходить застосування в горшкові садівництві як абсорбент і дозатор поливальної вологи.

Мінеральна вата

У мінвати немає умов для виникнення конвекції: мікропорожнини хоч і відкриті, але занадто дрібні, і повітря в них застряє через його власної в'язкості, тому пряма теплопередача крізь минвату незначна, вартість же її невисока. Проте шкода для здоров'я від покладеної відкрито мінеральної вати загальновідомий. Крім того, від постійної вертикального навантаження, хоча б і незначною, мінвата спадается і втрачає теплоізоляційні властивості, а вологу затягує в себе досить інтенсивно і при цьому також спадается.

Проте, мінеральна вата завдяки своїй дешевизні, стійкості до зовнішніх впливів і довговічності нерідко застосовується для теплоізоляції житлових приміщень. Можливі випадки (на зразок описаного нижче утеплення дерев'яної підлоги в збірному щитовому будинку) коли альтернативою мінвати є тільки дорогий вермикуліт.

48798 4878 49879 Обшивка утеплювачем стелі в підвалі - то з чого варто починати роботи по утепленню підлоги 1 поверху (чому - було сказано на початку статті)

Рассказать о статье