ЧИМ УТЕПЛИТИ ФАСАД

Июнь 5, 2017

Чим утеплити фасад будівлі

Система утеплення: шари

Пінополістирол або мінеральна вата?

Більшість пропонованих на ринку систем утеплення, на жаль, не включають сам теплоізоляційний матеріал. Як правило, його потрібно купувати самостійно. В інструкції до системи утеплення максимум зазначено, для якого виду теплоізоляційного матеріалу вона призначена, і цих рекомендацій слід дотримуватися. Таким чином, ми стаємо перед дилемою: придбати систему на основі мінеральної вати або пінополістиролу? Коли це важливе рішення вже буде прийнято, виникає питання, якими параметрами повинен володіти теплоізоляційний матеріал.

• Мінеральна вата - стійка до механічних пошкоджень, не запалюється і паропроникна. Оскільки у неї чималу вагу, вона повинна кріпитися до стіни великою кількістю дюбелів в порівнянні з пінополістиролом. Вона коштує дорожче пінополістиролу і не так зручна в роботі. При утепленні будинків методом скріпленої теплоізоляції на основі мінеральної вати використовують гнучкі плити. Можна також застосовувати і так звані ламельні плити (в цих виробах волокна розташовані перпендикулярно поверхні плит, а не хаотично, як у звичайних, гнучких). Плити в ламелях мають менші розміри, отже, вони більш зручні в монтажі, до того ж щільно прилягають до нерівних поверхонь. У приватних будинках немає необхідності кріпити їх дюбелями, досить тільки приклеїти до стіни. Фіксація дюбелями знадобиться лише на зовнішніх кутах будівлі, а також по периметру вікон і дверей. Існують і спеціальні двошарові плити з мінеральної вати. У них верхній шар - твердий і стійкий до деформації, а нижній - м'який, має гарні теплоізоляційні властивості і впритул притискається навіть до нерівних поверхонь.

Поверх таких плит значно зручніше укладати шару не та наносити штукатурку.

• Піно - легкий і зручний в роботі. Його монтаж здійснюється швидше і простіше, ніж мінеральної вати. Він характеризується кращою, ніж мінвата, вологостійкість. Ще одне його гідність на тлі мінеральної вати - невисока ціна. Однак він набагато менш стійкий до дії вогню, а крім того, через невеликої маси має також гірші звукоізоляційні властивості. Звичайний пінополістирол тільки в незначній мірі можна вважати паропроникним. Як правило, в системах утеплення використовується пінополістирол класу ПСБ-С-25 або ПСБ-С-35 (з більш високою щільністю, і тому більш твердий) товщиною від 5 до 20 см. З недавнього часу доступний так званий перфорований пінополістирол - такі плити забезпечують деяку паропроникність.

Рассказать о статье