ПІНОПЛАСТ ДЛЯ УТЕПЛЕННЯ

Июнь 6, 2017

Пінопласт - один з найбільш

Правильно виконане утеплення дерев'яного будинку дозволяє значно заощадити на опаленні, поліпшити мікроклімат в будинку, а також продовжити термін служби зрубу. Коли постає питання про теплоізоляцію стін дерев'яного будинку, першим і найважливішим моментом є вибір способу утеплення - зсередини або ззовні. Більшість власників будинків вибирають зовнішнє утеплення, і цей вибір є абсолютно вірним - зовнішнє утеплення дерев'яного будинку більш ефективно.

При внутрішньому утепленні не тільки зменшується корисна площа приміщень, але і відбувається зміщення точки роси всередину зрубу. Утепленою виявляється тільки внутрішній простір, сам же зруб постійно відчуває перепади вологості і температури, взимку промерзає, а влітку гниє. Найбільше руйнування зрубу при цьому відбувається з внутрішньої сторони, закритою утеплювачем.

Зовнішнє утеплення захищає від промерзання не тільки приміщення, а й сам зруб. Точка роси зміщується в зовнішню сторону, і утворення конденсату відбувається поза дерев'яних конструкцій, під вентильованим фасадом, де волога швидко висихає.

Матеріали для утеплення дерев'яного будинку

Як утеплювач для дерев'яних будинків найбільш затребувані мати з кам'яної або мінеральної вати. Пінопласт для утеплення дерев'яних конструкцій використовувати не рекомендується, так як він не володіє паропроникністю і не відводить пари вологи з поверхні зрубу. Мати з кам'яної або мінеральної вати бувають різної товщини і щільності. Чим щільніше утеплювач, тим легше він монтується і довше зберігає свої експлуатаційні характеристики. М'які і пухкі мати часто сповзають вниз, розпадаються, утворюючи шкідливу для здоров'я пил. Тому не варто економити на якісному утеплювачі. До інших достоїнств кам'яної або мінеральної вати можна віднести її негорючість і непопулярність у гризунів, на відміну від пінопласту.

Рассказать о статье