РЕМОНТ В БУДИНКУ СВОЇМИ РУКАМИ

Июнь 6, 2017

Як зробити ремонт в будинку

У минулому номері «ЖЖ» ми писали про те, як виховувати дівчаток. Логічне продовження цієї теми - про виховання хлопчиків.

Обмеження - слово особливе. З одного боку, ограновування - це надання чіткої форми, вдосконалення. З іншого боку, обмеження - це межа, межа, припинення розвитку. Недарма слово «обмежений» ми вживаємо в значенні «недалекий, нецікавий, негнучкий». У вихованні хлопчиків обмеження виступають тим яскравіше, що на чоловіків ми покладаємо особливу місію: рухати вперед прогрес суспільства. Хочемо ми того чи ні, але живемо в світі, побудованому чоловіками, і міняти його на краще можна двома шляхами: збільшувати жіночу долю участі і виховувати більш досконалого чоловіка. Про це і поговоримо.

Обмеження перша: кумірство

Хлопчики чомусь завжди вважалися дітьми вищого ґатунку. І волею-неволею така внутрішня установка дає потужний поштовх розвитку дитини - адже в нього вірять якось особливо. Але варто хлопцеві не виправдати надії батьків, як можливий серйозний злам. Людина зісковзує в негативізм і асоціальність. Варіант успішної реалізації дитини-кумира теж не бездоганний, оскільки ускладнює створення власної сім'ї - вступає в силу принцип «немає рівних».
Особливо небезпечно кумірство хлопчика в сім'ях, де він є єдиною дитиною незаміжньої жінки. Мати в цій ситуації підсвідомо прагне замінити майбутню дружину і нерідко успішно здійснює це. Мені доводилося допомагати жінці, кохана людина якій буквально розривався надвоє між двома близькими людьми - мамою і коханою. Варто було йому перейти жити до коханої жінки, як мати занедужувала і необхідно було мчати їй на допомогу. Серцеві напади матері дивним чином збігалися з піками пристрасті закоханих і в кінцевому підсумку зруйнували їхні стосунки. Обожнюваний син повернувся до мами, пристрасть до жінки потихеньку слабшала і з часом зійшла нанівець.
Профілактика: прибрати жорстке програмування долі дитини, йти від здібностей хлопчика, а не особистих амбіцій, максимально прислухатися до його бажанням. Виховання - вміння визначити ступінь свободи, яку може осилити дитина в даний момент, і надання цієї свободи.

Рассказать о статье