УТЕПЛЕННЯ ЦОКОЛЬНОГО ПОВЕРХУ

Июнь 6, 2017

плити пінополістиролу

Утеплення фундаменту будинку

У проектуванні і будівництві приватного будинку важливе місце займає питання енергозбереження. Ця тенденція в сучасному житловому будівництві з'явилася кілька десятиліть тому, зовсім недавно, якщо порівнювати з усією історією будівництва будівель. Якщо раніше всі питання обігріву вирішувалися збільшенням інтенсивності обігріву, то сучасне підвищення цін на енергоносії, зміна свідомості людей у ставленні до природних ресурсів, вимагають зовсім інших підходів в роботі архітекторів і будівельників.

Утеплення фундаменту будинку - один з етапів в утепленні, але це відповідальний момент. Фундамент за визначенням знаходиться нижче рівня поверхні землі, це накладає до верствам утеплення додаткові вимоги по вологостійкості, механічної міцності, стійкості до морозному пученію грунту і захисту від нього основної стіни. З матеріалів, що застосовуються в утепленні, найчастіше застосовують різні пінопласти: пінополістирол, пінополіуретан.

Фундамент будинку з цокольним поверхом

Про вигоду і доцільність планування та будівництва цокольного поверху ми вже писали у відповідній статті. У разі нежитлового поверху основна вимога - теплоізоляція стін будівлі вище рівня цоколя і підлоги першого поверху. Навіть при грунтовної їх захисту неізольований цоколь буде дуже «хорошим» містком холоду і зведе нанівець всі зусилля.

Для такого випадку використання цокольного поверху вигідний варіант горизонтальної теплоізоляції під вимощеннями навколо будинку. Він не вимагає значних земляних робіт до того ж дозволяє найменшими витратами влаштувати теплоізоляцію в вже побудованому будинку. Крім теплоізоляції, горизонтальна теплоізоляція з пінопласту сприяє відведення надходять зовні рясних опадів від стіни фундаменту.

Кожен метр горизонтальної ізоляції від стіни відповідає майже такий же ізоляції вглиб від поверхні. Майже, тому що треба враховувати деякі додаткові втрати тепла через саму товщу теплоізоляції, яка повністю знаходиться на кордоні середовища з вуличною температурою. У разі ж вертикальної ізоляції зі збільшенням глибини зростає і середня температура ґрунту. Якщо з якоїсь причини неможливо передбачити скільки-небудь грає роль горизонтальну теплоізоляцію, то утеплити фундамент будинку можна звичайним вертикальним утепленням, але її бажано поєднувати так само утепленням з внутрішньої сторони верхньої частини фундаменту і підлоги першого поверху.

Рассказать о статье