УТЕПЛЕННЯ ПІДЛОГИ ПО ҐРУНТІ

Июнь 6, 2017

Утеплення підлоги по грунту

Виконувати утеплення підлоги по грунту обов'язково, якщо це пів опалювального приміщення. Якщо (наприклад), підлогу по грунту влаштований в підвальному приміщенні, і воно неопалюване, то утеплювати підлогу немає сенсу, потрібно утеплювати перекриття між підвалом і першим поверхом. Таким чином, якщо підлога по грунту відокремлює грунт від опалювального приміщення, - його обов'язково потрібно утеплити, інакше будуть відбуватися значні тепловтрати через неутеплений підлогу. Пол буде холодним, і "доведення" його до комфортної температури зажадає більших витрат на опалення приміщення.

Утеплювач для підлоги по грунту

Для утеплення такого статі потрібен утеплювач, що витримує навантаження, і, бажано, що набирає мало вологи. У більшості випадків це ЕППС (екструдований пінополістирол). Іноді застосовують пінопласт щільністю 30 кг / м3, але він поступається і по навантаженнях, і вологу накопичує. А певна кількість вологи в конструкції буде, так як там будуть стяжки (поки вони повністю не висохнуть).

Досить часто виникає питання, чи можна замість ефективних утеплювачів виконати утеплення підлоги по грунту керамзитом. Відповідь - не рекомендується так робити, поясню чому. За товщиною утеплювача підлоги по ґрунті (ЕППС) для території колишнього СРСР може знадобитися 50-150 мм. Еквівалентна товщина керамзиту 300-900 мм. Такі товщини нереально добре протрамбовать. А хороша трамбування - це одна з головних умов якісного статі.

Примітка. Ми допоможемо розрахувати необхідну товщину утеплювача для конкретної кліматичної зони, звертайтеся в розділ Питання-відповідь.

Схема утеплення підлоги по грунту

Утеплення підлоги по грунту при високих грунтових водахУтеплення підлоги по грунту при високих грунтових водах

Утеплення підлоги по грунту при низьких грунтових водах

Чи можна не утеплювати підлогу по грунту якщо в конструкції буде тепла підлога

Іноді виникає питання, якщо виконати теплий (електричний або водяний) стать прямо в конструкції підлоги по грунту, то можна його, при цьому не утеплювати? Відповідь - ні, так не рекомендується робити, тому що будуть підвищені витрати на експлуатацію неутеплену теплої підлоги. Замість того, щоб нагріти утеплену конструкцію, теплої підлоги доведеться гріти неутеплені конструкцію (стяжку, холодний грунт), а це зажадає більших витрат (приблизно 40% різниця у витратах на прогрів утепленого і неутеплену статі).

Рассказать о статье