ЯК УТЕПЛИТИ ПІДВАЛ

Июнь 6, 2017

Підготовчі роботи

утеплення підвалу

Навіщо утеплювати підвал?

Навіть якщо ви плануєте використовувати підвальні приміщення тільки для технічних потреб, утеплювати їх все одно необхідно: на підвал в окремих випадках може припадати до 20% сумарних втрат тепла.

Якщо в підвалі знаходиться обладнання, для його збереження і нормального функціонування необхідно підтримувати позитивну температуру. Утеплення не тільки перешкоджає промерзання грунту і, як наслідок, запобігає виникненню виштовхують сил у здимаються, але і сприяє зниженню тепловтрат через стіни підвалу.

Чим утеплюють підвал в заміському будинку

Дуже часто в підвальних приміщеннях, не дивлячись на ретельно виконану гідроізоляцію, все одно накопичується волога. Причина досить проста - велика кількість конденсату. Боротися з цим можна по-різному. Наприклад, забезпечити хорошу вентиляцію підвалу. утеплення підвалуАле найбільш ефективне рішення - утеплення фундаменту зовні. У цьому випадку утеплювач контактує з грунтом, і вимоги до цього матеріалу пред'являють особливі:

  • ?? висока міцність;
  • ?? довговічність;
  • ?? низька теплопровідність;
  • ?? стійкість до впливу вологи: матеріал не повинен вбирати воду і втрачати теплоізоляційні властивості при намоканні.

Товщина шару утеплювача для клімату середньої смуги - не менше 50 мм. У разі, якщо приміщення в підвальному або цокольному поверсі планується відвести під сауну, рекомендується використовувати більш товстий утеплювач - до 100 мм. Останнім часом на ринку з'явилося безліч низькоякісних мінераловатних утеплювачів, що імітують продукцію відомих марок. Перші ознаки поганої якості помітні майже відразу: різкий запах, що обсипаються волокна надмірно тендітного матеріалу. Основна проблема стає видно вже після зняття упаковки: спресований утеплювач не відновлюється до початкових розмірів. Це означає, що при заявленій товщині фактична виявляється значно менше - в деяких випадках вдвічі. Відповідно, для повноцінного утеплення потрібно більше матеріалу.

Що стосується статі, то в підвалі він знаходиться нижче рівня промерзання грунту, тому утеплення його необов'язково, хоча і бажано з міркувань комфорту. У цокольному поверсі підлогу необхідно утеплити.

утеплення підвалу утеплення підвалу
Рассказать о статье