ЯК УТЕПЛИТИ ПРИВАТНИЙ БУДИНОК

Июнь 6, 2017

Всякий необхідно заподіює користь, спожитий на своєму місці. Навпаки того: вправа кращого танцмейстером в хімії недоречні; поради досвідченого агронома в танцях дурні.

Козьма Прутков "Думки і афоризми", №61

Перефразовуючи відомий афоризм Козьми Пруткова у нас, в компанії "Максмір", кажуть: "Немає поганої теплоізоляції, є неправильне її застосування". Великою популярністю сьогодні користуються тришарові огороджувальні конструкції, в яких внутрішня і зовнішня стінка виконані з цегли або дрібних блоків, а шар теплоізоляційного матеріалу поміщений між ними. Конструктивне рішення, скажімо прямо, далеке від досконалості і програє системам зовнішнього утеплення по багатьом факторам. Але це тема окремої дискусії, розгорнутої на нашому сайті. В рамках даної статті зупинимося на головному для будь-якої системи утеплення - виборі самого утеплювача.

Помилка! Вдаючись саме до такої схеми утеплення, господарі будинку, не беруть до уваги той факт, що ремонтно-відновлювальні роботи цієї конструкції надзвичайно дороги і трудомісткі, і що вибір утеплювача тут повинен проводитися з особливим трепетом і пристрастю. Найчастіше копійчана економія призводить до непоправної помилки - застосування в якості утеплювача пінополістиролу. Матеріалу як доступного і дешевого, настільки недовговічного і ненадійного.

Виготовляється цей будівельний пінопласт безпресовим методом: гранули вспеніваются в формах гострою парою, і отримані блоки ріжуться на плити розпеченим дротом. Матеріал, вироблений за такою технологією, вже з самого початку не може бути довговічним. Що формує з купи пенополистирольного бісеру готову теплоізоляційну плиту? Просте геометричне скріплення - результат незначного обтиску спінених кульок в багатогранники, і часткова зварювання плям контакту між ними. Та й сама речовина, що складають матеріал, будучи продуктом органічної хімії, відрізняється горючестью і невисокою стабільністю. Цикли "нагрів-охолодження", що чергуються в стіні будинку, разом з гризунами, яким цей полімер припав до смаку, за кілька років експлуатації можуть повністю знищити весь теплоізоляційний шар.

Рассказать о статье