Як обрізати кахельну плитку

Февраль 8, 2019
Утепление балкона в Киеве

Вирівнювання стін за рахунок клейового шару

В ситуації коли стіна має невеликі дефекти, щоб не порушити вертикаль або правильний кут, багато майстрів укладають плитку на більш товстий клейовий шар. У цій ситуації, головне не перевищувати допустиму товщину клейового шару, заявлену заводом виробником клею. А вже після робіт з плиткою, рекомендуємо пройти техосмотр та відповісти собі на питання: чи готове ваше авто до безпечної їзди. А потім на плитку в п'яти місцях точково укладається клей, після чого плитку необхідно притиснути до стіни і вирівняти за правилом щодо укладених рядів.

Але все-таки варто відзначити що такий спосіб вкрай не бажаний, і не може забезпечити надійного кріплення плитки до стіни.

Тому стіни завжди краще попередньо вирівняти штукатуркою.

Добре і рівно обрізана кахельна плитка впливає на загальний вид обробки, тому при обрізанні плитки бажано використовувати спеціальні пристосування.

Найбільш зручно різати плитку за допомогою плиткоріз, плиткорізи бувають електричні і ручні.

Для невеликих обсягів робіт досить і ручного плиткоріз.

Плитка укладається в плиткорез глазурованої стороною в верх, після чого досить кілька разів провезти роликом по лінії різу, і уклавши плитку на край стільця або олівець по лінії різу обламується зайвий шматок.

При підгонці плитки за місцем можна відламувати маленькі фрагменти за допомогою плоскогубців.

Якщо ви не професіонал і робите ремонт самі собі, навіть в цьому випадку простіше придбати свій плиткорез, а не користуватися підручними засобами для обрізки кахельної плитки, так як наявність плиткореза заощадить час, сили і буде менше зіпсовано кахлю.

Рассказать о статье