ЧИМ УТЕПЛИТИ ДЕРЕВ'ЯНИЙ ДІМ ЗОВНІ

Июнь 6, 2017

Утеплення дерев'яного будинку

Будинок з дерева вважається найтеплішим, екологічним і комфортним для проживання, в основному, завдяки стінам, які «дихають» і відмінно зберігають тепло всередині будівлі.

Однак не завжди товщини дерев'яних стін виявляється досить, щоб протистояти сильним морозам. У цьому випадку вдаються до зовнішнього, внутрішнього або комбінованого утеплення, а щоб теплоізоляційний шар не намок від конденсату і не втратив своїх властивостей, в «пиріг» стін дерев'яного будинку закладають пароізоляцію.

Пароізоляція в системі утеплення дерев'яного будинку

Незалежно від того, зсередини або зовні вирішено утеплювати дерев'яний будинок, пароізоляційна плівка повинна обов'язково бути присутнім в «пирозі» утеплених стін. Її встановлюють або між шаром утеплювача і внутрішньою обшивкою приміщення в разі внутрішнього утеплення, або між утеплювачем і несучою стіною будинку при монтажі зовнішнього утеплення. Основна функція паробарьера - не допустити намокання теплоізоляційного шару.

Зовнішнє утеплення будинку з дерева

Утеплення будинку зовні починається з обробки стін антисептиками, що запобігають ураження деревини гнилизною, цвіллю, грибком, шашіль, і антипіренами для поліпшення протипожежних характеристик будівлі.

Щілини і зазори в дерев'яних стінах з бруса, зрубу, сендвіч-панелей необхідно закрити герметиком або законопатити джутовим волокном.

Після цього можна приступати до облаштування обрешітки, закріпивши саморізами на площині стін бруски 50 × 50 мм або 50 × 100 мм - типорозмір рейки підбирають в залежності від кількості шарів утеплювача.

Обрешітку монтують у вигляді горизонтальних або вертикальних напрямних з кроком, практично відповідним ширині теплоізоляційного матеріалу - на 1 см менше, щоб той щільніше «сів» на своє місце.

Рассказать о статье