УТЕПЛЮВАЧ ДЛЯ ПОЛА ПІД СТЯГУВАННЯ

Июнь 6, 2017

Утеплювач для підлоги під стяжку

публікації

експерт

Публікацій: 177

За традицією, що склалася, виїзні бригади будівельників відносяться до утеплення підлоги в заміському будинку найбільш прохолодно (те, що приховано під підлогою, найважче перевірити). Так само прохолодно буде і в вашому домі першої ж осені. А першою ж навесні проблеми посиляться за рахунок зіпсованої гідроізоляції.

Теплоізоляційні матеріали принципово діляться на "легкі" і "важкі". Залежно від типу статі, вибирається той чи інший тип і "форм-фактор". Іноді підлоги в заміському будинку укладаються безпосередньо на грунт (ну, звичайно, мова йде не про утрамбованої землі, а про бетонному стягуванні), і тоді необхідно застосування жорстких плит високої міцності. Саме поверх цих плит і доведеться влаштовувати стяжку.

Якщо ж підлога укладається на лаги (наприклад, в тому випадку, коли є підвал), то стяжку зазвичай не роблять - відповідно, і шар теплоізоляції не відчуває особливих навантажень. В цьому випадку можна використовувати відносно легкі рулонні або плитні утеплювачі. При цьому конструктивному вирішенні на несучі балки укладають дерев'яні лаги з бруса (з певним кроком, часто відповідає розміру плит утеплювача); на них настеляються дошки підлоги (або будь-які паркетні щити). Теплоізоляція укладається між лагами - причому її фіксують дерев'яними рейками або сіткою, а знизу обшивають дошками.

Зауважимо: при укладанні підлоги по лагам (див. Вище) дуже зручно застосовувати теплоізоляційні плити з флексівнимі краями, інакше кажучи - ті, які при укладанні пружинять, стискаються і розправляються строго по відведеним їм обсягу. Такі плити зазвичай не потребують різанні і точної підгонки: після вставки між лагами термоизолирующая плита щільно прилягає до лагам і до сусідніх плит.

Також теплоізолюючі прийнято ділити за принципом вогнестійкості. Деякі традиційні види теплоізоляції добре б використовувати тільки якнайдалі від можливого джерела вогню (наприклад, як раз в разі укладання по грунту і використання бетонної стяжки). Втім, сучасні матеріали мають досить високу вогнестійкість - наприклад, кам'яна вата, чиї волокна (за інформацією виробників) можуть витримувати температуру до 1000 градусів.

Рассказать о статье