Оформлення перевезень вантажів

Май 8, 2020

Оформлення перевезень вантажів необхідно проводити у всіх без винятку випадках. Якими б не були умови переміщення вантажів, без оформлення відповідних документів, не один автомобіль не має права виїхати за межі того місця, де здійснювалася навантаження. Та й сама навантаження, без попереднього оформлення всіх необхідних документів, не повинна починатися.

Сьогодні Російським законодавством чітко регламентовані всі питання, що стосуються оформлення перевезень вантажів. Вантажоперевізники здійснюють перевезення вантажів і виконують будь-які додаткові послуги, пов'язані з перевезенням вантажів, тільки на підставі договорів, що укладаються з вантажовідправниками або вантажоодержувачами. Компания доставка груза китай оказывает полный комплекс логистических услуг из Китая.

Укладення договору перевезення вантажу підтверджується автотранспортної накладної, яка складається вантажовідправником. У деяких випадках, вантажоперевізники можуть укладати тристоронні договори перевезення: з вантажовідправниками і вантажоодержувачами. Так само має місце укладення договору про організацію перевезень вантажів між вантажовласником і експедитором. У деяких випадках, зокрема при здійсненні перевезень вантажів за участю декількох видів транспорту, між організаціями або власниками цих видів транспорту, можуть укладатися договори про організацію спільної роботи щодо забезпечення перевезень вантажів в змішаному сполученні.

Документальне оформлення перевезень вантажів полягає в наступному:

• Подорожній лист автотранспортного засобу, який здійснює вантажоперевезення, є основним документом первинного обліку перевезення вантажу. У дорожньому листі повинна бути обов'язково відображена наступна інформація: найменування, адреса, телефон, основні банківські реквізити перевізника; тип, марка, реєстраційний знак автомобіля; П.І.Б. водія і супроводжуючих осіб; дані про роботу водія та вантажного автомобіля (виїзд, повернення, показання спідометра, відмітка про технічну справність і допуск водія до керування АТС); завдання водієві (замовник, маршрут руху, найменування вантажу, відстань); результати використання автомобіля; інші особливі відмітки, в тому числі про передрейсовий медичний огляд водія.

• Всі перевезення вантажів, що здійснюються на комерційній основі, крім тих вантажів, по яких не ведеться складський облік і облік шляхом вимірів, повинні оформлятися автотранспортної накладної, яка оформляється на кожен виїзд з вантажем. Також, в цьому випадку, необхідно оформити замовлення-квитанцію на перевезення вантажу.

• Оформлення перевезень вантажів включає обов'язкове і добровільне страхування, яке виконується відповідно до чинного законодавства. Обов'язкове страхування полягає в частині відповідальності власників транспортних засобів, які здійснюють перевезення вантажів, у разі заподіяння, в результаті ДТП, шкоди життю і здоров'ю громадян, або будь-якого майнової шкоди.

Оформлення перевезень вантажів має здійснюватися всіма без винятку автотранспортними підприємствами. У разі порушення запропонованих правил, на вантаж, автомобіль і саме підприємства можуть бути накладені різні санкції, від штрафів, до конфіскації вантажу, автомобіля, а також позбавлення вантажоперевізника відповідної ліцензії.

Рассказать о статье