УТЕПЛЕННЯ БУДИНКУ ПІНОПОЛІСТИРОЛОМ

Июнь 6, 2017

утеплення пінополістиролом

На перший погляд, в цьому способі немає нічого складного, проте навіть досвідчені фахівці роблять помилки. Найскладніше усунути прорахунки, допущені на початковому етапі робіт - при кріпленні плит утеплювача.

Важливе місце у цоколя

Погано закріплена цокольна рейка. Найімовірніше, рейка була закріплена лише на кінцях, і тому, деформуючись під впливом температури, вона вигнулась і викликала характерні горизонтальні тріщини в штукатурці. Крім того, рейку марно оштукатурили знизу (з боку цоколя). Якщо використовується напрямна рейка, то сітку не слід загортати під неї, а потрібно підрізати на рівні нижнього краю рейки. Справа в тому, що адгезія штукатурки до металу низька, і штукатурний розчин легко відпадає від рейки.

Як це виправити? Щоб збільшити кількість з'єднувачів, за допомогою яких кріпиться цокольна рейка, зрізають нижній край утеплювача таким чином, щоб до неї відкрився доступ. Крім того, слід збити 10-сантиметрову смужку штукатурки над зрізаною частиною. У рейці є заводські отвори, отже, буде легко визначити, де не вистачає шурупів.

Потім необхідно закріпити пінополістирол і укласти сітку, а також зовнішні шари штукатурки. Виконуючи армований шар, нову сітку потрібно з'єднати зі старою з 10-сантиметровим напуском і підрізати на рівні нижнього краю рейки. Це можна зробити, якщо фрагмент штукатурки був попередньо збитий.

Пінополістирол стикається з грунтом, відсутня цокольна рейка. Цокольна рейка відсутня, а утеплення виконано таким чином, що шар пінополістиролу практично стикається з грунтом і тому схильний до механічних пошкоджень і намокання. При цьому для утеплення будинку застосовується пінополістирол FS 15 або FS 20, який не повинен стикатися з грунтом.

Як це виправити? Якщо утеплювач повинен залишитися в цокольній зоні стін, то краще за все вирізати нижній полістирол пояс і замінити його екструдованим полістиролом. Це дуже твердий матеріал, він практично не намокає і характеризується більш низьким коефіцієнтом теплопровідності λ (чим менше коефіцієнт, тим матеріал краще зберігає тепло).

Рассказать о статье