УТЕПЛЕННЯ ДЕРЕВ'ЯНОГО БУДИНКУ

Июнь 6, 2017

Утеплення дерев'яного будинкуПитання «Як грамотно утеплити дерев'яний будинок?» - безперечний щотижневий лідер розділу "Будівництво". Зроблені з колод і брусові будинки, споруджені кілька десятиліть тому, вже постаріли і в зимові місяці починають пропускати холод.

Тому дуже важливо виключити можливі помилки , які регулярно виникають при некваліфікованому утепленні дерев'яних зрубів сучасними матеріалами. Давайте розглянемо найчастіші з них.

Помилка №1. Утеплення зрубу без інспекції стану деревини

Як правило, утеплюють вже «пожили» колод зруби. З одного боку, це технологічно зручно: зруб вже остаточно осів і розміри конструкції незмінні. Однак минулі роки не могли не залишити слідів на біологічно живому матеріалі - деревині.

Тому перед наміченим утепленням, яке має на увазі, що до колоди не буде доступу багато років, необхідно ретельно досліджувати всі вінці і відбракувати дефектні фрагменти. Якщо в колодах завівся пожирає деревину жучок, висловлю обережне припущення, що будинок вже недоцільно утеплювати. Кардинального ліки для такого випадку, крім тижневого сорокаградусного морозу, ще не придумали.

При конопатці використовується матеріал льон-ватинХорошу деревину слід просочити протипожежним і антисептичним складом і грунтовно просушити . Виконувати утеплення по сирій деревині - помилка.

Помилка №2. Неуважне ставлення до конопатці

Традиційна конопатка виконується, строго кажучи, не для утеплення зрубу, а для виключення його продування, що в кінцевому результаті впливає і на збереження тепла в будинку.

Вирішуючи утеплити колод фасади, зверніть увагу на стан конопатки за всіма вінців. Не варто відмахуватися від цієї операції. Нещільно свити, з стирчать волокнами або нещільно забитий джгут буде розтягнуто птахамиБути може, саме завдяки 2-3 дефектів цього натурального ізолятора у вас в будинку взимку і холодно.

На початку 2016 року в редакцію www. звернулася читачка з проханням допомогти з утепленням по-сучасному. Слово за слово, виявилося, що спритні пташки давно вже повисмикували з її зрубу волокна конопатки собі на гнізда.

Здається, після з'ясування цього факту тяга до тотального утеплення у нашій шановній читачки дещо ослабла.

Помилка №3. Утеплення зрубу не з того боку

З якого боку утеплювати зруб? Це воістину концептуальне питання, який потрібно вирішити для себе раз і назавжди. Крім того, не зайвим буде поділитися набутими знаннями з друзями і сусідами.

Здебільшого утеплюють вже пожили колод зруби Якщо будинок зрубаний з товстих колод, то це той рідкісний випадок, коли його можна додатково не утеплювати Різні види утеплювачів Грамотне зберігання будівельних матеріалів

Рассказать о статье

Расскажите о нас