ЯК УТЕПЛИТИ ПІДЛОГИ В БУДИНКУ

Июнь 6, 2017

Як утеплити підлоги в дерев'яному

Пол на грунті - особлива конструкція: її вага переноситься безпосередньо на грунт і не робить навантаження на фундамент. Однак, він контактує з землею, з-за чого може бути під впливом грунтових вод. Щоб захистити будинок від надлишку вологи і втрати тепла, необхідно грамотне проектування і виконання тепло- і гідроізоляції.
ДБН В.2.6-31: 2006 «Конструкції будинків і споруд. Теплова ізоляція будівель »не регламентує величину опору теплопередачі полу R, що влаштовується на грунті, на відміну від інших огороджувальних конструкцій. У цій ситуації можна припустити, що величина R для підлоги на грунті повинна бути наближена до аналогічного показника для стін, т. Е. Близько 3 м2 • К / Вт. Щоб визначити товщину (d) шару теплоізоляції, потрібно знати коефіцієнт теплопровідності утеплювача λ (d = R • λ). Нижче ми наводимо найбільш популярні схеми влаштування підлог на грунті із застосуванням різних матеріалів.

Пол на грунті вище і нижче рівня землі

Укладання шарів підлоги в будинках без підвалу і з підвалом відрізняється, перш за все, товщиною теплоізоляційного матеріалу. У будинках з підвалом шар утеплювача може бути тонше, тому що підлога розташована нижче глибини промерзання, яка, в залежності від кліматичної зони, коливається в межах 0, 8-1, 4 м.

1. Плити зі звичайного пінополістиролу

Для утеплення підлоги на грунті застосовують плити марки ПСБ-С-35 (приблизно відповідає європейській маркування плит EPS 100 038 Дах / Підлога) і ПСБ-С-50 (приблизно відповідає європейській маркування EPS 200 036 Дах / Підлога / Паркінг). Плити підбираються в залежності від навантаження. Плити ПСБ-С-35 можна використовувати в приватних будинках для утеплення підлог в житлових приміщеннях. Плити ПСБ-С-50 здатні витримати велике навантаження, тому можуть застосовуватися для утеплення гаража. Пінополістирольні плити часто продаються в упаковках об'ємом 0, 3-0, 4 м3 (цього досить для утеплення площі 3-4 м3 при шарі товщиною в 10 см). Розміри плит в упаковках, як правило: ширина - 50-60 см, довжина - 100-120 см. Можливе виготовлення плит за індивідуальними розмірами. Плити можуть мати краю плоскі або фрезеровані для з'єднання внахлест за принципом гребінь-паз, що дозволяє зменшити ризик виникнення містків холоду. Коефіцієнт теплопровідності плит з пінополістиролу λ (чим він менший, тим краще) становить 0, 034-0, 038 Вт / (м • К). Водопоглинання плит після закінчення 24 годин не перевищує 1, 8-2%.

Рассказать о статье