УТЕПЛЕННЯ СТЕЛІ

Июнь 6, 2017

Утеплення стелі пенофол

публікації

експерт

Публікацій: 177

Утеплення стелі в заміському будинку - не просто спосіб зробити будинок тепліше, хоча втрати тепла "через верх" можуть бути досить значними. Утеплювати стелю і дах корисно і для того, щоб на цій самій покрівлі взимку не наростала полій і бурульки, а зсередини - цвіль і іржа. Це, між іншим, шкідливо і для кроквяної системи.

Вельми ефективний і, мабуть, найпоширеніший матеріал для утеплення стелі - це мінеральна (кам'яна) вата в рулонах і в спеціальних матах (матрацах). Чому саме мінеральна вата? Вона довговічна і її пожежна безпека не викликає нарікань. Зауважимо, що будь-який матеріал для утеплення стелі по пожежної повинен мати клас Г3 або вище (іншими словами, не повинен бути легковоспламенямим, а вже якщо його вдалося запалити - повинен горіти неохоче і без отруйного диму). Саме цей останній показник, до речі, робить вельми небажаним використання для утеплення, скажімо, екструдованого пінополістиролу - хоча у нього чимало позитивних якостей (наприклад, низька гігроскопічність).

Отже, мінеральна вата володіє рядом цінних достоїнств:

  • екологічна (оскільки виготовляється з мінеральних сполук; пил від мінвати може викликати певні незручності, але в цілому вона не шкідливіше звичайної домашньої пилу);
  • не горить;
  • не схильна до гниття (як суто неорганічний матеріал);
  • не розширюються і стискається від перепадів температур;
  • може використовуватися як в якості утеплювача, так і звукоизолятора;
  • в мінеральній ваті (і особливо в скловату) не люблять жити будинкові гризуни і шкідливі комахи;
  • при всіх перевагах, мінвата демократична за ціною (див. нижче).

Головний (якщо не єдиний) недолік цього матеріалу - це здатність легко вбирати воду. При промоканні все якісні характеристики мінеральної вати падають приблизно на 40%. Втім, при подальшому висиханні вони майже повністю відновлюються, якщо тільки утеплювач не встиг "звалятися" (але зазвичай це характерно для рулонного утеплювача в тому випадку, якщо він використовується на стінах або на покрівлі). До того ж неприємних наслідків можна уникнути, дотримуючись правильну технологію монтажу утеплювача.

Рассказать о статье