УТЕПЛЕННЯ ЗОВНІШНІХ СТІН БУДИНКИ

Июнь 6, 2017

утеплення будинку

Вирішили знизити витрати на опалення, що становлять 3/4 всіх витрат з обслуговування будинку - значить пора провести роботи з утеплення будівлі та заміни вікон. Це особливо актуально для старих будинків, котеджів і тих будівель, фасад яких ніколи не утеплювати.

Теплоізоляція будинку не тільки зменшить зимові тепловтрати, але і збереже прохолоду влітку. Гарне утеплення, якщо повністю і не скасує установку кондиціонерів, то принаймні суттєво знизить їх енергоспоживання.

Грамотне і найбільш ефективне - зовнішнє утеплення.

З чого почати?

Для початку розгляньте, чи можливо зовнішнє утеплення. Якщо будинок не становить історичної цінності, не пам'ятник архітектури, значить, протипоказань немає.

Отже, утеплення зовнішнього фасаду найбільш перспективно в плані енергоефективності та обіцяє максимальні дивіденди, одночасно радикально змінюється зовнішній вигляд будинку. Різноманітність сучасних оздоблювальних матеріалів потурає будь-якого вимогливого смаку, дозволяючи надати старому будові досить презентабельний вигляд. Єдині обмеження це товщина вашого гаманця і економічна доцільність.

Детальніше про теплоізоляцію зовнішніх стін.

Зовнішня теплоізоляція має масу позитивних моментів: захищає стіни від вологи, промерзання взимку і перегріву літом і як наслідок продовжує термін служби будинку. Потужний шар утеплювача знизить потрібну потужність котлів і радіаторів системи опалення, так що можна трохи заощадити на початкових капіталовкладеннях в систему опалення. Те ж саме відноситься і до вибору кондиціонера. Стіни, захищені утеплювачем, що не будуть прогріватися влітку, відповідно довше збережуть природну прохолоду в будинку. І кондиціонер, для такого будинку, потрібен значно меншої потужності і електроенергії він витратить менше.

Єдине на чому не слід економити - це на самому утеплювачі. Чим більше шар, тим краще (10, 20 а то і 50 см). Додаткові витрати на утеплювач - це від 5 до 20% загальної вартості модернізації будівлі, але економія коштів на опаленні, допоможе повернути витрачені додаткові кошти протягом перших двох років експлуатації.

Утеплюючи будинок із зовнішнього боку, ви одночасно вирішуєте проблеми з конденсацією пара (від приготування їжі, душа, сушіння одягу) на внутрішніх стінах і кутах кімнат. Це відбувається через низькі температур стін і веде до появи грибка і цвілі в будинку. Після проведення робіт по зовнішній теплоізоляції будівлі, стіни стануть тепліше і мікроклімат в приміщеннях значно покращиться. Перепад температур в кімнатах у підлоги і стелі практично зникнуть, а повітря стане однаково теплим, у всьому обсязі.

Якість і коефіцієнт теплопровідності λ (Вт / мК) утеплювача впливають на товщину теплоізоляційного шару.

Рассказать о статье