УТЕПЛЕННЯ ЗРУБУ

Июнь 6, 2017

Зовнішнє утеплення зрубу

Наприклад, за існуючими нормами опір теплопередачі 3, 8 м2 * ° С / Вт повинна мати стіна будинку для постійного проживання в регіоні м Москви.

Утеплення багато не буває - паливо постійно дорожчає. Товщину утеплювача, як мінімум, 150 мм. можна рекомендувати для утеплення стін будинку з бруса або колоди.

Поверх утеплювача укладають вітрозахисну паропроницаемую мембрану, наприклад «Ізоспан А з ОЗД» або стеклорогожу. Вітрозахисна мембрана перешкоджає продування утеплювача, яке призводить до уносу тепла і часток утеплювача - появі пилу.

Паропроникність мембрани забезпечує видалення вологи зі стіни і утеплювача.

Плівка мембрани кріпиться до брусків горизонтальної обрешітки меблевими дужками.

На бруски горизонтальної обрешітки кріпляться дошки вертикальної обрешітки перетином 89-100х30-40мм. Дошки кріпляться з кроком, який необхідний для кріплення зовнішнього облицювання.

Наприклад, для вінілового сайдинга крок між центрами дощок дорівнює 400мм. Товщина дощок вертикальної обрешітки задає ширину вентильованого зазору.

Відомо, що дерев'яні стіни з часом дають усадку, в результаті змінюється відстань між сусідніми горизонтальними брусками. Для компенсації усадки, кріплення вертикальних дощок обрешітки до кожного горизонтальному брусу слід виконувати рухомим. Для цього, в дошках прорізають вертикальні прорізи, по центру яких вворачивают саморіз з шайбою.

Ще один варіант рухомого з'єднання - це скоба із сталевого монтажної смуги, що охоплює дошку вертикальної обрешітки. Скоба кріпиться до горизонтального брусу з двох сторін саморізами.

Для фіксації вертикальних дощок від зсуву, кріплення їх до нижнього горизонтального брусу виконують намертво двома саморізами.

Така двошарова лати дозволяє забезпечити крок між брусками, зручний як для розміщення теплоізоляції (близько 600мм), так і кріплення сайдинга (200-400мм).

Для стіни з колод і облицювання сайдингом зручніше зробити тришарову обрешітку, пристрій якої описано в статті «Утеплення кам'яних стін з Вентфасади».

Для цього, на бревенчатую стіну спочатку встановлюють вертикальні бруски. Для вирівнювання обрешітки в одній площині під бруски встановлюють дерев'яні підкладки. У випирають зі стіни колодах влаштовують пази під брусками обрешітки. Бруски вертикальної обрешітки для компенсації усадки стін прикріплюють до стіни рухомим з'єднанням так, як зазначено вище.

Рассказать о статье