УТЕПЛИТИ БУДИНОК З БРУСА ЗОВНІ

Июнь 6, 2017

Утеплити будинок з бруса зовні

Наскільки теплим може бути будинок з бруса? Дерево цілком справедливо вважається теплим матеріалом, що дає хороший захист від холоду. Справді, деревина тепліше цегли приблизно уп'ятеро, пінобетону - в 2 - 3 рази. Але що відбувається на практиці і як зробити будинок дійсно теплим?

питання теплотехніки

Для того, щоб в будинку було тепло, потрібно, щоб його стіни і інші огороджувальні конструкції володіли певним опором теплопередачі. Відповідно до СНиП опір теплопередачі зовнішніх стін житлових приміщень визначається залежно від місцевості.

Наприклад, в московському регіоні цей показник за новими нормативами не повинен бути менше 3, 13 До м2 / Вт. Стіна товщиною 150 мм, складена з соснового бруса, має термоопір близько 1, 25. При товщині 200 мм - приблизно 1, 6 До м2 / Вт. У будь-якому випадку, до сучасних вимог теплозахисні якості стіни з бруса не дотягують, хоча, цілком укладаються в нормативи, що діють для будівель, побудованих до 2000 року.

Звідси можна зробити висновок, що для того, щоб рубаний з бруса будинок відповідав сучасним уявленням про мінімальну енергоефективності, необхідно його утеплювати, і для цього існують різні матеріали.

Чим утеплювати будинок з бруса?

Перш ніж починати роботи з утеплення стін з бруса, потрібно розібратися в тому, що відбувається в товщі стіни, як вона працює на теплозбереження.

Крім різниці температур на внутрішній і зовнішній поверхнях стіни, потрібно не забувати про перепаді вологості. Усередині вологість повітря завжди вище, ніж зовні. Пар проникає в пори деревини і переміщається в сторону меншого парціального тиску - до зовнішньої поверхні.

Найефективніший спосіб утеплення - зовнішня теплоізоляція. При такому способі стіна завжди залишається теплою і на неї не діє морозне руйнування. Але дуже важливо, щоб утеплювач був досить проникний для пари. Висока вологість стін може швидко привести дерев'яний будинок в непридатність, а всередині створити вельми неприємний, хвороботворний мікроклімат.

Серед сучасних теплоізолюючих матеріалів найкраще пропускає пар мінеральна вата. Для порівняння можна навести паропроникність деревини і різних утеплювачів.

  • Сосна поперек волокон - 0, 06 мг / (м год Па).
  • Пінопласт (пінополістирол) - 0, 05 мг / (м год Па).
  • ЕППС - 0, 013 мг / (м год Па).
  • Мінеральна вата - 0, 5 мг / (м год Па).
Рассказать о статье

Расскажите о нас