ЯК УТЕПЛИТИ ДАХ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ

Июнь 6, 2017

Відео), Як утеплити дах

Якщо утеплити дах, тепловтрати приватного будинку знизяться на 15%, завдяки чому будинок буде більш теплим і комфортним. Дах приватного будинку можна утеплити своїми руками, технологія цього процесу не надто складна для будь-якого домашнього майстра.

Взагалі, утеплення даху можна виробляти, якщо планується використовувати горищне приміщення під мансарду. Якщо ж горище буде непридатним для проживання, досить утеплити підлогу горища або стелю будинку зсередини, тобто горищне перекриття будинку. В цьому випадку горище буде добре провітрюватися і в ньому не буде застоюватися вогкість.
Дахи бувають скатні та плоскі, і технологія їх утеплення різна.
Утеплення скатного даху

Роботи з утеплення скатної покрівлі вже побудованого житлового будинку проводяться зсередини, з боку горища. Перед початком робіт обов'язково слід провести ревізію стану крокв на предмет наявності вогкості і гнилі. Підгнивати балки потрібно замінити на нові і обробити антисептиком і протипожежним складом все дерев'яні частини даху.
"Пиріг" утеплення скатного даху (від покрівлі всередину горища) складається з гідробар'єру, утеплювача, пароізоляції і внутрішньої обробки (за бажанням). У цьому "пирозі" обов'язково повинні бути повітряні прошарки між покрівлею і підпокрівельної гідроізоляцією, а також між гідробар'єром і утеплювачем, щоб віддалялася випадково утворилася волога. Якщо утеплення буде зсередини обшивати декоративною обробкою: вагонкою, ДСП і т.п., то необхідно залишити зазор і між пароізоляцією і обшивкою. Природно, що вільно циркулювати в цих порожнинах повітря зможе тільки якщо буде забезпечений вільний приплив і видалення повітря. Для цих цілей необхідно влаштувати два продуху: один в свесе даху, інший у верхній частині покрівлі під коником.
Матеріали для утеплення скатної покрівлі
Як утеплювач можна використовувати мінеральну вату або скловату в плитах або рулонах. Переважно вата в плитах, тому що вони краще тримають форму і не просідають з часом. Можна використовувати і пінопластові плити.
Гідроізоляцією може служити шар руберойду або спеціальної плівки, яка не пропустить воду до утеплювача, але виведе образовавшую в ньому вологу.
В якості пароізоляції використовують поліетиленову плівку, руберойд, пергамін, фольговані матеріали (фольгою всередину горища). Але найкраще підійде пароізоляційна мембрана. Вона не пропускає вологу і пар в одну сторону (до утеплювача), але відводить конденсат з нього назовні.
Покрокова інструкція по утепленню похилого даху
Виміряйте відстань між кроквами і товщину кроквяних ніг. Наріжте теплоізоляційні плити шириною на 1 см більше, ніж відстань між кроквами.
Якщо між покрівельним покриттям і кроквами немає гідроізоляції, спочатку закріплюється гидробарьер. Він повинен обволікати крокви, до яких прикріплюється будівельним степлером. В отворах між кроквами можна його кріпити степлером до решетування, на якій тримається покрівля. У нижній частині потрібно зробити висновок гідроізоляції під звис даху для видалення можливої води. Утеплювач в даному випадку буде укладатися ...

Рассказать о статье