ЯК УТЕПЛИТИ ДЕРЕВ'ЯНІ ПІДЛОГИ

Июнь 6, 2017

Порадьте, як утеплити

вентиляція підпілля

Дерев'яна підлога на стовпчиках по лагам

На малюнку представлений варіант конструкції дерев'яної підлоги на лагах в приватному будинку з підпільним простором.

Простір під підлогою утворюється за рахунок того, що лаги покладені на досить високі стовпчики з цегли або бетонних блоків. Така конструкція дозволяє підняти рівень підлоги першого поверху при мінімальному обсязі засипки грунтом цокольного простору.

Тут цоколь і цокольне простір під підлогою знаходяться зовні, за межами теплозахисної оболонки будинку, і будуть холодними.

Для вентиляції підпільного простору в протилежних зовнішніх стінах, вище рівня землі, робляться продухи - наскрізні отвори закриті металевою сіткою для захисту від гризунів. Такі ж отвори повинні бути і у внутрішніх несучих стінах.

Пол дерев'янийРух повітря під підлогою відбувається в основному за рахунок тиску вітру.

Поверх сітки (дощок) і лаг укладають вітрозахисну високо ПАРОПРОНИКНА плівку.

Така плівка перешкоджає ускладнює винесення частинок утеплювача потоком повітря (утворення пилу), але не перешкоджає випаровуванню вологи з утеплювача і дерев'яних деталей.

Полотнище вітрозахисної паропроницаемой плівки укладають зверху, поперек лаг, і приспускають з обох сторін кожної лаги до упору в сталеву сітку так, щоб між лагами утворився лоток. Плівку прибивають степлером до кожного боку всіх лаг.

У утворився канал між лагами, на вітрозахисну плівку настилають мінераловатний утеплювач. Можна обійтися без вітрозахисної плівки, якщо для нижнього шару використовувати спеціальні плити утеплювача з ущільненим вітрозахисним шаром.

Як визначити товщину утеплювача статі

Товщину утеплювача статі вибирають з розрахунку, забезпечуючи нормативний опір теплопередачі R = 4-5м2оК / Вт. Якщо цоколь не утеплені, то товщина теплоізоляції підлоги визначається з умови, що температура простору під підлогою дорівнює температурі зовнішнього повітря. Рекомендована товщина нанести утеплювача в цьому випадку не менше - 150-200 мм.

Для будинку з утепленим фундаментом і цоколем товщину теплоізоляції підлоги можна зменшити так, щоб сума опорів теплопередачі цоколя + статі була не менше нормативної (дивись вище).

ПОЛЕЗНЫЕ РЕСУРСЫ
Рассказать о статье