ЯК УТЕПЛИТИ КОЛОДНИЙ БУДИНОК

Июнь 6, 2017

схема стіни

Дерево в порівнянні з цеглою і бетоном - теплий будівельний матеріал: його теплопровідність в кілька разів нижче, ніж у цегли, і приблизно на 30% менше, ніж у газосилікатних і пінобетонних блоків, використовуваних в малоповерховому будівництві. Нижче теплопровідність тільки у утеплювача - мінеральної вати або пінополістиролу. Однак сучасні будівельні норми, що діють з 2000 року, істотно підвищили вимоги до здатності стін утримувати тепло. Відповідно до них товщина зовнішніх стін з суцільної деревини повинна становити більше 40 см. Звичайно, будинки з клеєного бруса товщиною 35-40 см або будинку з оциліндрованих колод товщиною понад 50 см - це вкрай рідкісна і дорога екзотика. Значить, залишається або ігнорувати сучасні будівельні норми, або утеплювати стіни дерев'яного будинку.

Два шляхи - з утепленням і без

Є люди, які ні за що не відмовляться від звичної естетики дерев'яних будинків з красивими перерубами, випусками колод на кутах, хвилястою фактурою стін з щільними валиками конопатки. Їм залишається лише знехтувати сучасними вимогами і будувати, як зазвичай, з колод діаметром 24-28 см або з клеєного бруса товщиною 20-22 см, розуміючи, що при цьому витрати на опалення виявляться досить великі, особливо якщо в будинку немає магістрального газу. Ціни на енергоносії постійно зростають, і разом з ними ростуть витрати на утримання будинку. Так, будинки з клеєного бруса і оциліндрованих колод дуже красиві, але за цю красу доводиться платити.

Тим людям, які на перше місце ставлять комфорт і доцільність, варто подумати про утеплення дерев'яного будинку. Дерево забезпечить оптимальний мікроклімат, а утеплення - економію.

Як утеплюють дерев'яний будинок?

Дерев'яні стіни, складені з простого нестругані бруса, утеплюють зовні за технологією «вентильований фасад». Подібний метод широко поширений в міському багатоповерховому будівництві.

Шар утеплювача - мінеральної вати необхідної товщини (в Підмосков'ї - близько 10 см) - укладається безпосередньо на стіни з бруса, а між утеплювачем і навісним фасадом залишається повітряний зазор, в якому вільно циркулює повітря, несучи в атмосферу надлишки водяної пари.

До навісної конструкції фасаду кріпиться оздоблювальний матеріал.

Економічний і самий невибагливий варіант - обшити фасад вініловим сайдингом. Він не вимагає догляду і служить дуже довго.

Рассказать о статье