ЯК ПРАВИЛЬНО УТЕПЛИТИ БУДИНОК

Июнь 6, 2017

Як правильно утеплити будинок , щоб знизити витрати на оплату комунальних послуг. Цим питанням задаються багато власників приватних будинків, збудованих за традиційними технологіями, особливо після отримання платіжок за електрику і газ. Тому сьогодні питання утеплення будинку стоїть особливо гостро.

Де будинок втрачає тепло

Перш ніж думати про те, як правильно утеплити будинок, проведіть аудит на його герметичність. Подивіться, де найбільше тепловтрати. Зробити це можна за допомогою тепловізійної зйомки, яка дозволяє виявити «містки холоду» - місця в коробці будинку, через які йде найбільше тепла. І вже маючи на руках, картину основних тепловтрат, можна вирішити, на що саме варто перш за все спрямувати зусилля.

- 20-30% - через дах;

- 10-20% - через вікна;

- 5% - через підлогу.

Тому виходячи з цих даних, можна сказати, що основні капіталовкладення потрібно пустити на те, щоб утеплити стіну утеплювачем, поставити хороші вікна та утеплити дах. А також вирішити питання з вентиляцією.

утеплюємо стіни

Дуже часто можна почути такий вислів: «Будинок повинен дихати». Насправді теплий будинок не повинен. Для цього існує система вентиляції та рекуперації, яка повинна ефективно забезпечувати будинок свіжим повітрям. А стіни приватного будинку створені для того, щоб утримувати тепло або прохолоду і забезпечувати надійну ізоляцію від зовнішнього впливу. На жаль, будинки, побудовані за старими технологіями, нехай навіть з цегли, - дуже холодні. З точки зору, енергоефективності, той же цегла - це не більше ніж захисна конструкція. Він не виключає теплові втрати і є поганим герметиком від холоду.

Тому стіни будинку, в тому числі цегельного, потрібно утеплювати. Найбільш екологічний і ефективний матеріал для цього - мінеральна вата певної товщини. Така додаткова ізоляція дозволить зробити будинок більш теплим і продуваються. У ньому вам буде тепло взимку і прохолодно в спеку. На думку експертів будівельного ринку, правильна теплоізоляція стін дозволяє знизити споживання тепла до 40%. А якщо ще утеплити дах і поставити хороші віконні конструкції, ви додатково скоротіть витрати на опалення будинку на 20%.

Рассказать о статье