УТЕПЛЮВАЧ ДЛЯ БУДИНКА

Июнь 6, 2017

Правильне утеплення дозволить скоротити витрати на опаленняЗаміський будинок для постійного або сезонного проживання повинен бути комфортабельним. Це означає зручне планування, відповідність пожежним і санітарним нормам, а також розумне знергосбереженіе. Правильне утеплення дозволить скоротити витрати на опалення протягом усього терміну експлуатації будинку, причому не тільки зігріє вас взимку, але і врятує від спеки влітку.

теплові втрати

Дачні будинки найчастіше будують з цегли (останнім часом - з багатоформатним енергоефективних), газобетонних (газо- або пінобетонних) блоків і деревини (з бруса, колод або за каркасною технологією).

Однак будинок з будь-якого матеріалу втрачає тепло через огороджувальні конструкції. За даними різних експертів, ці втрати розподіляються приблизно таким чином:

 • через зовнішні стіни - 35-45%,
 • через покрівлю - 20-30%,
 • через вікна і двері - 10-15%,
 • через фундамент і підлогу першого поверху - 5-10%.

Додаткові втрати через вентиляцію, вільну або мимовільну, складають 10-15%. Тому до процесу утеплення будинку треба підходити комплексно: його потрібно як би обернути в ковдру з усіх боків.

Конструкції будинку із зовнішнього боку повинні мати хорошу гідроізоляцію, а з внутрішньої - ретельну пароізоляцію.

Для кожної частини будинку (стіни, дахи, цоколя, фундаменту) використовують свої способи утеплення зі своїми ізолюючими матеріалами. За нормативами при будівництві заміського житла огороджувальні конструкції (стіни, підлоги, перекриття, мансардний покрівля) повинні мати необхідний опір теплопередачі (визначальний параметр) для збереження тепла взимку і прохолоди влітку.

Будинок потрібно як би обернути в ковдру з усіх боків.Помилки при виборі місця, способу і матеріалу для утеплення виправити дуже важко, а іноді неможливо. Доведеться починати все заново.

Знайти слабкі місця в теплоізоляції допоможе будівельна новинка - тепловізор.

Прилад дорогою, але дозволяє швидко і точно визначити поверхні витоку тепла. Цей інструмент виявляє всі проблемні ділянки і створює точну карту витрачання теплової енергії.

Способи утеплення стін з цегли та бетону

Оскільки лідер по тепловтрат (кажучи професійною мовою, по зніманню тепла) - зовнішні стіни, з них і почнемо. Тут три варіанти розташування утеплювача:

 1. з внутрішньої сторони стіни,
 2. всередині неї,
 3. зовні.


1. У першому випадку можна утеплити будинок за любої погоди і в будь-який час року, зберігши зовнішню обробку, що важливо. Але при цьому неминучі втрати корисної житлової площі, а головне - висока ймовірність підвищення вологості стіни і, як наслідок, утворення цвілеві грибки. Уникнути цього можна за допомогою додаткового захисту від зволоження: потрібно передбачити пароізоляцію стіни і влаштувати ефективну систему примусової вентиляції повітря в приміщенні. А це теж витрати, і часом досить солідні.
2. У другому випадку утеплювач розміщують із зовнішнього боку стіни і закривають цеглою (облицювальною), утворюючи тришаровою конструкцією. тепловізорЦей варіант трудновиполнім для вже побудованого будинку, так як збільшення товщини стіни, як правило, потребують переробки фундаменту. Нерідко від професіоналів можна чути термін «колодцевая кладка». Це як раз розташування утеплювача всередині масиву стіни .
3. Розміщення утеплювача із зовнішнього боку захищає стіну від змінного заморожування і відтавання, вирівнює її температурні коливання і дозволяє відводити з неї вологу. Все це сприяє збереженню в приміщенні тепла взимку і прохолоди влітку. І, звичайно, збільшує тривалість експлуатаційної «життя» стіни.

Однак цей спосіб вимагає застосування утеплювача з високою паропроникністю, щоб потрапляють в нього водяні пари в ньому не затримувалися і не знижували якості теплоізоляції.

Захистити утеплювач від атмосферних опадів і механічних впливів зможуть оштукатурювання або облицювання. Такий спосіб став можливий тільки після появи на ринку сучасних теплоізоляційних матеріалів.

Утеплення зовнішніх стін із зовнішнього боку вважається самим раціональним способом. І це твердження базується на строгих і незаперечних розрахунках будівельної теплофізики.
Найчастіше застосовують штукатурний, або «мокрий», спосіб і пристрій навісного вентильованого фасаду.

Штукатурний ( «мокрий») спосіб утеплення полягає в наступному:

 1. Плиту утеплювача з мінеральної вати або пінопласту приклеюють спеціальним клеєм до сухої, ретельно вирівняною, зачищеною і прогрунтованої зовнішньої поверхні стіни і для посилення міцності закріплюють дюбелями в формі грибків.
 2. Поверх утеплювача приклеюють армуючої сітки, на яку наносять шар базової штукатурки. А по ній - шар декоративної зовнішньої штукатурки. Виходить шарувата структура з утеплювача, що несе штукатурки по сітці і декоративної зовнішньої штукатурки.

Переваги цього способу - його «бюджетность» і відносно нескладне здійснення. Крім того, тут одночасно вирішуються завдання шумозахисту і фінішної обробки.

Коробка будинку перед початком штукатурного утеплення Утеплення виконується пінополістирольними плитами з подальшим облицюванням фактурною штукатуркою Кріплення теплоізоляційних плит на зовнішній стіні будинку. Варіант & amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp ; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; quot; мокрого & amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp ; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp ; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; quot; способу утеплення Результат утеплення фасадів

Рассказать о статье