ПІДЛОГА В ЗАМІСЬКОМУ БУДИНКУ

Июнь 6, 2017
Чем утеплить стены снаружи в

Тепла водяна підлога

Тепла підлога гарне рішення для заміського будинкуУ порівнянні зі звичними способами дачного опалення - пічним або радіаторним, у системи теплої підлоги багато плюсів.вона:

 • не займає корисної площі,
 • невидима,
 • безшумна,
 • не створює протягів,
 • електро- і пожежобезпечна,
 • забезпечує комфортний температурний режим (+24 ° C ... + 26 ° C біля ніг і +20 ° C ... + 22 ° C - на рівні голови).

В цілому це гарне технічне рішення для заміського будинку. Давайте розберемося в його види та особливості.

Для чого потрібен теплий пол?

У Росії під час обговорення різних життєвих питань прийнято з'ясовувати, як ці ж проблеми вирішуються на Заході. Дозволимо і ми собі звернутися до високорозвиненої частини західного світу - Скандинавії, чий клімат по суворості близький до нашого. Шведи, фіни і норвежці майже половину споруджуваних будинків оснащують безрадіаторнимі системами променистого обігріву (до яких і відноситься тепла підлога). А адже скандинавів не запідозрили в схильності до тринькання, тим більше коли мова йде про енергію та витрати на неї.

На передньому плані - трубопровід теплої підлоги. Фото: UponorТеплі підлоги можуть бути як допоміжної, так і основною системою опалення. Вони незамінні, коли доводиться «йти на компроміс» з батареями при розстановці меблів - наприклад, якщо опалювальна «гармонь» не дає поставити на заплановане місце шафа або ліжко. На кухні вони зберігають підлогове покриття сухим, рятуючи його від зайвої вологи, яка призводить до утворення цвілі. Те ж саме можна сказати і про ванну з туалетом, а також про передпокої, де в дощову погоду буває мокро від взуття і парасольок.

Серйозний козир теплих підлог - невідомий раніше в дачних будинках рівень комфорту, коли по будинку можна розгулювати босоніж, не побоюючись підхопити застуду.

Які батьки відмовляться від гарантованого спокою за своє чадо, яке ляскає по дому без шкарпеток і не шморгає носом після цього?

Типи теплої підлоги

Підлога з підігрівом буває трьох типів:

 1. Електричний.
 2. Водяний.
 3. Комбінований (цей тип найменше розповсюджений, і розглядати його детально ми не будемо).

Укладання електричної теплої підлоги1. Електрична тепла підлога

Основні компоненти електричної версії - нагрівальний кабель і керуючий терморегулятор. Кабель монтується в цементно-піщану стяжку або безпосередньо під плитку для підлоги (або інше покриття).

Таким чином весь масив підлоги перетворюється в променистий обігрівач з приємною для ніг температурою, яка на 2-3 ° C вище температури повітря. Тут необхідно зазначити, що саме повітря при цьому не пересушується.

Отже, в електричну схему теплих підлог входять:

 • нагрівальна секція кабелю,
 • апаратура управління (термостат з датчиком температури),
 • кріпильні елементи (монтажна стрічка, гофрована пластикова трубка)
 • теплоізоляція.


Генератором тепла в цій схемі служить нагрівальний кабель . Двожильні і одножильні нагрівальні секції забезпечені двошаровою ізоляцією, захисним екраном і герметичними муфтами. Сплави, з яких виконаний нагрівальний елемент, виключають будь-які типи корозії. Звичайна гарантія на нагрівальний кабель - 15 років. Зазначу, що є і більш досконалі типи кабелю - екранований і навіть броньований.

Обов'язковий елемент схеми такого опалення - термостат з датчиком температури підлоги . Адже одна з найважливіших переваг електрики взагалі - зручність його регулювання. І в теплих електричних підлогах ця можливість використана в повній мірі.

Регулятор внутрішньої температури в приміщенні Фото: Uponor Система водяного теплої підлоги Місцева регулювання температури в петлях здійснюється за допомогою термостатів, що встановлюються на розподільчих колекторах. Укладання петель трубопроводу виконується строго за проектом Фото: Uponor
Рассказать о статье