ЧИМ КРАЩЕ УТЕПЛИТИ СТЕЛЯ В ДЕРЕВ'ЯНОМУ БУДИНКУ

Июнь 6, 2017

Що ми тут і спостерігаємо

Як утеплити дачний будинок швидко, просто і з мінімальним бюджетомПро те, як утеплити будинок, сьогодні написано безліч статей і навіть книг. У будь-якому будівельному магазині вам розкажуть, що для цього потрібно купити, а будь-яка з фірм або бригад, що спеціалізуються на будівництві і обробці, запропонує сучасні технології утеплення заміського будинку або дачі. Тільки ось все це недешево ... А як бути, якщо бюджет обмежений, але мерзнути на дачі не хочеться? Утеплювати, використовуючи підручні матеріали, досвід і кмітливість.

На вулиці вже холодно, тому сьогодні ми обговоримо, яким чином з мінімальними витратами (грошей, часу і сил) помітно зменшити втрати тепла в дерев'яному будинку . Підкреслюю: дерев'яному! Для будівель з інших матеріалів підходи можуть бути іншими, хоча багато загальні принципи зберігаються.

Шляхи, якими тепло залишає наш будинок

Можна встановити в житло будь-яку, найсучаснішу систему опалення, але вона буде неефективною, якщо тепло витікає на вулицю. Утеплення - це, власне, ліквідація подібних витоків. Тому, перш ніж переходити до справи, треба розуміти, де шукати проблему.

Цифри, які називають фахівці, можуть (в залежності від джерела) дещо змінюватись, але в цілому складається приблизно така картинка:

  • на вікна та двері доводиться 25% (за деякими даними - до 30) тепловтрат;
  • 10-15% випаровується через стелю ;
  • мінімум 15% йде по підлозі;
  • 35% (а може і до 50!) Тепла ми втрачаємо через стіни


Хочемо, щоб було тепло, - треба послідовно проаналізувати всі вразливі ділянки свого будинку, виявити витоку і позбутися від них. Віконниці - один з варіантів утеплення вікон, але не найпростіший і ефективнийЛегко і просто, так? Як би не так ... Якщо підходити до питання грамотно, «по науці», з використанням сучасних матеріалів і технологій, в житло напевно стане набагато тепліше і затишніше, але ... Сума, яку доведеться за це викласти, буде обчислюватися десятками, а то й сотнями тисяч рублів. На цей раз ми підемо іншим шляхом)) Згадаймо дідівські методи і спробуємо укластися в зовсім скромний бюджет.

вікна

Ті, у кого на дачі встановлені пластикові вікна зі склопакетами, цей розділ можуть сміливо пропускати - мова піде про дерев'яні вікна. утеплювачМожливо, старих. Може бути, навіть вимагають заміни. Саме такі стоять у багатьох на дачах. Втім, навіть нові дерев'яні вікна (перевірено!) Від холоду можуть захищати не дуже добре, і в цьому їх безумовний мінус. Що робити?

Можна замінити скло - на більш товсте, а то і зовсім на склопакети. Такий досвід є у одного з наших авторів, і весь процес детально описаний в матеріалі Нові старі вікна або склопакети в старих рамах. Можна зробити віконниці на вікна - вони захистять від вітру і зменшать втрати тепла (зрозуміло, для цього доведеться тримати віконниці закритими). Але обидва ці способи теж досить трудомісткі, вимагають часу і фінансових витрат.

утеплення будинку Щільна штора на дверях Найбільш економічним і простим варіантом утеплювача буде пінопласт Пінополістирольні плити з фрезерованим краєм
Рассказать о статье