ПРИСТРІЙ ЛОДЖІЇ

Июнь 6, 2017

Схема підлоги лоджії

Балкони, еркери, лоджії істотно підвищують комфортність квартир за рахунок зв'язку із зовнішнім середовищем і одночасно вони збагачують пластику фасадів (рис. 17.36).

Раціональність їх застосування залежить від кліматичних особливостей району будівництва.

Відкриті літні приміщення в помірній кліматичній зоні доцільно розміщувати при загальній кімнаті та кухні, а в південних районах і при спальні.

Глибина літніх приміщень повинна бути не менше 90 см для середніх кліматичних районів і не менше 120-180 см для південних, так як там часто розміщують влітку спальні місця і місця для прийому їжі.

У жаркому кліматі балкони і лоджії, затінюють приміщення від надмірної інсоляції, незамінні.

Еркери, що дають збільшення освітленості та інсоляції внутрішнього об'єму приміщення, добре застосовувати в північних районах.

Конструктивні особливості балконів, лоджій, еркерів багатоваріантних і залежать від будівельної і конструктивної систем будівлі.

балкони

Балкони - відкриті консольні майданчики з винесенням 90-120 см від площини стіни, що мають по трьом сторонам огорожі висотою до 1, 0 м. Форма балконів може бути різноманітна - прямокутна, трапецієвидна, трикутна, криволінійна, пілообразная і ін.

Балкони виконують в квартирі дві основні функції: служать для відпочинку і як місце виконання різних господарських справ (розведення квітів, сушки білизни, провітрювання речей, зберігання продуктів ...)

За своєю статичної схемою балконні плити можуть працювати (рис. 17.37):

  • як консольна плита, передає вигинає момент і вертикальну опорну реакцію на конструкцію стіни і перекриття будівлі;
  • як балочна плита, що має варіантні рішення обпирання сторін: - на консольні балки, підвіску до внутрішніх поперечних стін будинку або спирання на виносні стійки.

Сполучення балконної плити із зовнішньою стіною і перекриттям має задовольняти не тільки вимогам міцності, а й забезпечувати теплоізоляцію. Тому при виконанні балконних плит з важкого бетону в стик між балконними плитою і плитою перекриття укладають теплоізоляцію. Балконна плита може бути внесений консольної частиною панелі перекриття, отформованной з легкого бетону.

Балконна плита має гладку нижню площину або виступаючі по контуру ребра, але у всіх випадках по низу зовнішніх граней плити, повинен бути влаштований - слезник, який не допускає намокання зовнішньої поверхні стіни будівлі. Верхня площина балконної плити виконується з ухилом від фасадної площини стіни в 1-2%.

Гідроізоляційний килим укладають по верху плити із закладенням його верх по стіні будівлі. По шару гідроізоляції влаштовують по цементній або асфальтовій стяжці підлогу з керамічних плиток, розташований на 50-70 мм нижче підлоги приміщення, до якого примикає балкон і на 100-120 мм нижче рівня дверного порога.

лоджії

Лоджії (рис. 17.38) можуть бути вбудованими в об'єм будинку або виступати за фасадну площину - виносні, але в обох випадках вони мають глухе бокове огородження. При вбудованих в об'єм будинку лоджій потрібно пристрій примикають утеплених бічних (торцевих) стін.

У перекриттях лоджій, заведених на зовнішню стіну, з метою виключення містків холоду, встановлюють теплоізляціонние прокладки.

Конструкція виносних лоджій здійснюється за допомогою додаткових, перпендикулярних фасаду несучих або навісних бічних стін, які виступають консолей колон каркаса або затиснених в поперечних внутрішніх стінах консольних балок.

Рассказать о статье