ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ СТЕН БУДИНКИ

Июнь 6, 2017

Утеплення стін будинку

Будівництво горезвісних хрущовок починалося під девізом «Кожній радянській сім'ї - по квартирі».  Заслужили, мовляв, будівники комунізму, намикалісь.  І нехай воно буде економне при будівництві, крихітне, це житло, але своє.Більшість будинків, побудованих за часів Радянського Союзу, і до цього дня стоять на вулицях різних російських міст. У народі такі будинки називають по прізвищах керівників країни, при яких вони зводилися: сталінки, хрущовки і брежневки. Що й казати, всі квартири колишнього Радянського Союзу мали свій характер, але при цьому мало чим відрізнялися один від одного. Майже як у пісні: «Здрастуй, моє місто, знайомий до сліз ...»

40-50 роки. Квартири для еліти і роботяг

Одночасно в ті роки будувалися і рядові сталінки висотою від двох до п'яти поверхів для простих робітників. Це були менш комфортні будови з комунальними квартирами або, скоріше, гуртожитками. В таких квартирах часто не було ванних (поблизу зазвичай будувалася лазня).

Для будівництва таких гуртожитків застосовувався не тільки цегла, а й шлакоблоки. До теперішнього часу ці будівлі в більшості своїй занепали і мають жалюгідний вигляд.

60-70 роки. малогабаритки хрущоб

Змінилася в СРСР влада, помінялися і планування квартир. Микита Сергійович Хрущов став будувати будинки в іншому ключі. Так, в далекому 1955 році Рада міністрів СРСР на чолі з Хрущовим прийняв постанову «Про розвиток житлового будівництва в СРСР» у зв'язку з масовим недоліком житлових площ. Незабаром після цього і був розроблений проект «Хрущовка», який отримав свою назву від участі в ньому генсека.

Проект по технічному рішенню був панельний або цегляний будинок в три-п'ять поверхів з низькою стелею (2, 5 м), відсутністю ліфта і сміттєпроводу. І якщо сталінки були тільки для еліти суспільства - інженерів великих підприємств, директорів та інших осіб особливої важливості на нижчому рівні, то хрущовки будувалися для всіх - робітників, службовців і їх численних сімей.

Житлова площа однокімнатної квартирки, за даними, які прийшли з 1957 року народження, - це 16 квадратних метрів, двокімнатної - 22, «троячки» - 30.

Спочатку хрущовки будували цегляними, потім, на початку 60-х років, перейшли на панельне житлове будівництво. То був, як кажуть будівельники, великий прорив, оскільки в рази збільшилася швидкість будівництва. Процес цей йшов колосальними темпами, що позначилося на якості житла. Незабаром стало зрозуміло, що житло, звичайно, далеко від ідеального: підкачали теплоізоляція, погана шумоізоляція - в цілях економії про них мало думали.

Дешевизна матеріалів, економія простору і «повна відкритість радянського громадянина» робили все звуки квартири надбанням громадськості. Щоб хоч якось ізолюватися, сім'ї вдавалися до таких хитрощів, як килими і великі, майже до стелі, стіни. Звичайно, і те, і інше виконувало ще й функцію естетичну: в серванти з гордістю вибудовували книги і кришталь, а вовняні полотна з оленями і квітами прикрашали нудні стіни, демонструючи достаток власників. Ну а з приводу низьких стель і суміщених санвузлів люди жартували, що Хрущов, мовляв, хоч і поєднав ванну кімнату з вбиральні, але не встиг поєднати підлогу зі стелею.

Рассказать о статье