УТЕПЛЕННЯ БУДИНКУ З БРУСА

Июнь 6, 2017

Міцність і низький рівень теплопровідності деревини зробили її прекрасним матеріалом для спорудження будинків. Однак в будівельних нормах встановлена мінімальна товщина стін житлових об'єктів з брусів - 400 мм, при якій забезпечується їх енергоефективність. Але зводити будинки з такими розмірами економічно недоцільно. Тому використовують стандартні розміри профільованих пиломатеріалів квадратного перетину зі стороною 150 мм або 200 мм. Це породжує у багатьох людей таке питання - чи варто утеплювати будинок з бруса? Відповідь на нього залежить від декількох факторів.

Чи треба утеплювати будинки з бруса 150х150

При такій товщині дерев'яної стіни раціонально проводити монтаж теплоізоляції зовні і всередині будинку. Для поверхонь стін можна застосовувати мінеральні волокнисті структури (вату). Вона укладається в два шари між попередньо прикріпленими вертикально до стіни напрямними (брусками), а зверху закривається паропроницаемой мембраною. утеплення будинкуПри цьому необхідно виключити виникнення наскрізних зазорів в теплоізоляційному шарі. Зовні допустимо і використання пенополиуретанового напилюваного матеріалу.

Сформований теплоізоляційний шар закривається оздоблювальним матеріалом. Для зовнішніх стін це можуть бути різні навісні фасадні системи або пиломатеріали, для внутрішніх - гіпсокартон, вагонка або панелі. Між ними необхідно передбачити вентильований простір для видалення надлишків пара. Реалізується воно шляхом формування контр-обрешітки.

Таким чином, для будь-яких випадків на питання треба утеплювати будинок з бруса 150х150 мм відповіддю є «Так». Створення зовнішнього і внутрішнього теплоізоляційних шарів дозволить побудувати енергоефективний будинок. Він дуже швидко окупить витрати на будівництво за рахунок економії енергоносіїв для обігріву приміщень.

Чи потрібно утеплювати будинок з бруса 200х200

Хоча товщина стіни в 200 мм і менше рекомендованої стандартами величини на 50%, але утеплювати його з зовнішньої і внутрішньої сторін обов'язково лише для районів з низькими зимовими температурами. В цьому випадку теплоізоляційний матеріал монтується тільки зовні, запобігаючи доступ холодного повітря до бруса. В результаті:

  • брус залишається теплим, забезпечуючи комфортні умови для проживання,
  • повітря всередині приміщень не охолоджує, чим досягається рівномірність прогріву кімнат,
  • термін служби будинку збільшується.
Рассказать о статье