УТЕПЛЕННЯ ДАЧНИХ БУДИНКІВ

Июнь 6, 2017

Є у мене мрія: утеплити свій дачний будиночок зовні. Так хочеться (а іноді і просто потрібно) бути на дачі пізньої осені і навіть взимку, з її морозами і вітрами. Але в ті роки, коли будинок будувався, ми не замислювалися, що виникне така потреба. Тому стіни його цокольній частині складені з холодного буту, а другий поверх - щитової будиночок, обкладений в пів-цегли. Згодом я постаралася максимально утеплити будинок зсередини. Проклала минвату між вагонкою і цеглою на другому поверсі, утеплювач - під оздоблювальні панелі нижнього поверху. Але цього виявилося замало, щоб перебування на дачі в мороз стало абсолютно комфортним і не дуже витратним з точки зору витрат на опалення.

Ось тепер виношую плани по додатковому утепленню будинку. На сьогодні я б, напевно, зупинилася на варіанті з обшивкою сайдингом. Його зараз дуже багато різного - від пластика до фіброцементних плит. Зима.Кріплення робиться насухо, немає мокрих робіт, тому утеплювати будинок можна в будь-яку пору року. Зробити це зовсім не складно, багатьом під силу впоратися самостійно.

З чого почати

Потрібно закріпити на стінах напрямні для сайдингу . Їх можна робити з металевих профілів або просто дерев'яних брусків, які кріпляться до стіни будинку на кронштейнах. При цьому слід врахувати: дерев'яні направляючі рекомендується застосовувати для дерев'яних будинків.

Ековата, фото з інтернетуСтіни будинку попередньо бажано очистити від обсипається цегли або відшаровується штукатурки. І відразу намітити місця, де зовні будинку будуть розташовуватися різні об'єкти - типу кондиціонерів, навісів, декору або інших конструкцій, які потрібно кріпити безпосередньо до стіни будинку.

Встановлюючи кріпильні планки на стіни, можна одночасно виправити деякі нерівності стін, регулюючи напрямні за допомогою кронштейнів різної висоти.

утеплювач

Потім до стіни кріпиться утеплювач. Я б використовувала базальтові мати. Це кращий дихаючий утеплювач. Він буває м'який (у вигляді вати), напівтвердий і жорсткий (у вигляді окремих блоків), причому жорсткі блоки можна навіть штукатурити. Цей утеплювач дуже ефективний, екологічно чистий і не горючий.

Настійно не радила б застосовувати в утепленні дачного будиночка пінопласт. Він абсолютно не дихає і може з часом привести до руйнування цегли і появі цвілі, з якої, як відомо, практично неможливо боротися. А ми ж будуємо не на один день. Так що краще накопичити грошенят і придбати якісні матеріали. Тим більше, сайдинг цілком можна встановити своїми силами, заощадивши на оплаті робіт будівельникам.

Ековату наносять за допомогою напилювачі або вручну.  Фото з інтернету Також пропонуємо п японські плити Nichiha, фото з інтернету Пластиковий сайдинг, що імітує дерев'яний зруб, фото з інтернету Сайдинг, фото з інтернету

Рассказать о статье