ЯК УТЕПЛЮВАТИ ДАХ БУДИНКУ

Июнь 6, 2017

Утеплення мансардні

Зона комфорту людини рідко поширюється поза межами його житла - тому ми маємо недоглянуті двори і запущені під'їзди в багатоповерхівках. Найчастіше люди байдуже ставляться до того, що лежить за їх порогом, вважаючи, що за цим має слідкувати хтось інший. І якщо в розвинених країнах роль цього "іншого" грає держава, то в наших реаліях доводиться розраховувати на свої сили.

На відміну від зарубіжжя, де капітальні ремонти та санація панельних багатоповерхівок другої половини XX століття стали звичною справою, в Україні справа рідко коли заходить далі утеплення стін окремих квартир, причому, природно, самими їх мешканцями. Стан громадських просторів ігнорується, і дуже даремно, адже до 30% тепла йде з квартири саме через під'їзд.

До 30% тепла йде з квартири саме через під'їзд

Що являє собою типовий радянський під'їзд? Старі, не закриваються дерев'яні вікна, батарея лише на першому поверсі; в висотних будинках справи ще гірше - зламані двері на загальний балкон вільно пускають всередину холодне повітря, нерідко моторошний протяг дме і з ліфтової шахти. Найдивніше, що навіть в новітніх будинках на загальні балкони ставлять не герметичну пластикову двері, а дерев'яну, навіть на самому початку експлуатації будинку нещільно прилягає до рами. Розповідаючи про те, як утеплити під'їзд і дах будинку.

нові вікна

Так як же вирішити проблему тепловтрат через під'їзд за умови відсутності допомоги від держави? Перш за все варто замінити вікна. Зазвичай в під'їздах старих багатоповерхівок вікна невеликого розміру, тому їх заміна не обійдеться дорого. Не забудьте замовити вікна з стулками, адже влітку під'їзд обов'язково потрібно провітрювати.

Те ж стосується і утеплення фасаду сходової клітки. З кожним роком ціни на послуги промальпинистов стають все нижче. Чому б не скинутися всім під'їздом? Площа зовнішнього фасаду сходової клітки 9-поверхового будинку - близько 120 м2 (без урахування вікон). Утеплення цієї поверхні буде коштувати 30 тисяч грн - менше тисячі на квартиру, цілком підйомна сума.

Рассказать о статье