УТЕПЛЕННЯ СТІН ДОМУ ЗОВНІ

Июнь 6, 2017

Phoca_thumb_l_04 Утеплення

image

Питання утеплення фасадів квартир дуже актуальний для Росії. Жителі деяких серій панельних будинків взимку часто страждають від холоду: температура в приміщеннях може опускатися до 14-15 ° C, а на стінах з'являється іній. Про те, як узаконити утеплення фасаду і які матеріали використовувати, розповідає інженер МТО, представник компанії «НОРД Інжиніринг» Андрій Долотов.

mikitiger / Fotolia

Пан або пропав?

Якщо ви хочете радикально вирішити проблему з холодом в квартирі, робіть утеплення фасаду. Найкраще - зовні.

У деяких регіонах така процедура проводиться в рамках програми капітального ремонту за рахунок бюджету. Але що робити, якщо до вас це не стосується? У Росії немає уніфікованого правила про легальність даної процедури. Справа в тому, що зовнішні стіни будинку відносяться до загальнобудинкового майну і не є вашою власністю навіть в приватизованій квартирі. Процедура утеплення спричинить за собою зміну зовнішнього вигляду будинку, а подібні роботи повинні бути узгоджені з районним або міським архітектором. У деяких регіонах самостійна зміна зовнішнього вигляду фасадів багатоквартирних будинків заборонено зовсім, в інших дозволено тільки за умови, якщо згодні всі мешканці будинку, в третіх можливо тільки при наявності відповідних довідок з управи району, керуючої компанії або ТСЖ.

Перед тим як приступити до вибору технології, вам потрібно дізнатися, як йдуть справи у вашому місті. У Москві, наприклад, заборонено утеплювати зовнішні стіни однієї квартири, але можна домогтися утеплення фасадів всього будинку (потрібно довести, що умови в приміщенні непридатні для проживання).

Іноді на регіональних форумах можна зустріти горді заяви власників про те, що вони не домагалися ніяких дозволів від органів влади, не питали сусідів, а просто взяли та й утеплили фасад. Ми не радимо йти на такі ризики. У разі, якщо нагряне перевірка і утеплення буде визнано незаконним, вам доведеться приводити фасад в початковий стан.

Хто платить?

Питання оплати - другий за важливістю після отримання дозволу. Кращий варіант - виконати утеплення за рахунок керуючої компанії. Найскладніший варіант з точки зору реалізації - утеплення всіх стін будинку за рахунок мешканців. Якщо у вашому регіоні немає принципового заборони на утеплення, то ми рекомендуємо провести збори, зібрати підписи мешканців і спробувати вирішити питання оплати за допомогою залучення управи або керуючої компанії. Якщо є показання до утеплення, то ця схема може виявитися цілком реальною.

golicin / Fotolia

З яких варіантів вибираємо?

Припустимо, ви уточнили всі деталі і отримали добро на утеплення фасаду. Наступне питання: яку технологію вибрати? Є два основні варіанти.

image image
Рассказать о статье