УТЕПЛЕННЯ СТІН СВОЇМИ РУКАМИ

Июнь 6, 2017

Утеплення стін своїми руками

width = "263"

Підготовка стіни будинку

Отже, зовнішнє утеплення стін пінопластом починається з підготовки стіни. Вихідна стіна може бути різної якості (щодо рівності). Мета - зробити її якомога більш рівною. Якщо залишити, наприклад, пляма 20 на 20 см, увігнуте (на 2-3 см), і закрити його утеплювачем, то під утеплювачем - порожньо, це означає, що якщо в це місце по готовому фасаду вдарити, то утеплювач проломився. Те ж саме з випирають ділянками стіни. Якщо утеплювач покласти на таку ділянку, то залишаться порожнечі під утеплювачем, там де немає випирання. Тобто, стіну потрібно підготувати так, щоб перепади по рівності не перевищували 1-2 см.

Тепер дивимося вже не на рівність, а на те, яка поверхня фасаду (як до неї буде прилипати клеюча суміш):

width = "270"Якщо фасад пофарбований, фарба відходить «лопухами», - треба зачистити. Якщо фасад пофарбований ПФ фарбою, - її потрібно збити. Потім так:

  • Якщо проводите долонею по стіні, і нічого на долоні не залишається, чисто, - то можна не грунтувати стіну (якщо чесно, то користі від грунтовки набагато більше, ніж витрат на неї, тому не гарантують тільки в разі дуже жорсткої економії);
  • Якщо проводите долонею по стіні, і залишається такою, типу «крейдяний слід», - то стіну потрібно прогрунтувати;
  • Якщо проводите долонею по стіні, а зі стіни сиплеться щось типу пісочку, то стіну потрібно зачищати, поки не перестане сипатися, а потім гарантувати. Іноді стіна сиплеться і сиплеться, скільки не очищують. width = "270"Тоді треба зупинитися, і начорно поштукатурені (або поштукатурити з додаванням ПВА), попередньо прогрунтовав з розпилювача.

Гарантувати звичайної ґрунтовкою (будь-якого виробника, з тих, яких я буду приводити нижче по сумішам). Гарантувати можна двома способамі- пензлем (макловицей) і з розпилювача. Краще - пензлем, при цьому стіна ще раз заодно чиститься. Але, якщо стіна сильно обсипається, то краще з розпилювача.

width = "270"Підготовка листів утеплювача (для Еппс)

Це стосується тільки Еппс, до пінопласту нормально «пристає» суміш. А листи Еппс, - більш гладкі. Є у деяких виробників позиції Еппс з рифленою поверхнею, з ним можна нічого не робити. Але якось ці позиції не надто поширені, і їх може просто не виявитися в продажу.

Отже, Еппс треба зробити шорстким. Для цього дуже добре використовувати голчастий валик для гіпсокартону. Приблизно такий:

Валик для гіпсокартону

Їм дуже зручно працювати (прокатав лист, і все), і не потрібно канцелярським ножем нарізати борозни (теж радять). Обробку (прокатку) листів, потрібно зробити ще до приклеювання їх, підготувати собі потрібну кількість аркушів на ділянку робіт. Листи утеплювача обробляються валиком з двох сторін. Крім валика, можна обробляти лист залізної жорсткою щіткою.

Рассказать о статье