УТЕПЛИТИ БУДИНОК ЗСЕРЕДИНИ

Июнь 6, 2017

Будинки з дерева є одними з лідерів серед представників енергоефективного та екологічного житла. Використання деревини, в поєднанні з сучасними матеріалами і технологіями, дозволяє скоротити витрати на експлуатацію будинку і підвищити термін служби будівлі. Якщо ви поставили собі за мету побудувати такий житловий будинок своїми руками, то особливу увагу слід приділити питанню утеплення.

Для початку визначимося з необхідністю пристрою додаткового утеплення конструкцій стін і стелі. Якщо ви будуєте дачу, котеджне будиночок, баню або іншу споруду, яка буде експлуатуватися в основному в теплу пору року, то можна обійтися і без утеплення - висока теплова інерція деревини забезпечить комфортний мікроклімат приміщень. В інших випадках необхідна додаткова термозахист огороджувальних конструкцій. Утеплення брусового будинку зсередини дозволить вам не жертвувати зовнішнім виглядом свого житла.

Вибір теплоізоляційного матеріалу

Для внутрішнього утеплення стін дерев'яних будинків рекомендують застосовувати плити з кам'яної або мінеральної вати і утримуватися від використання пінополістиролу. До переваг теплоізоляційних матеріалів, виготовлених на основі базальтового волокна, можна віднести їх високу термоізоляцію, негорючість, біологічну та хімічну інертність, а також високу паропроникність та низьке водопоглинання. Завдяки цим властивостям стіна, утеплена мінеральною або кам'яної ватою, буде працювати як своєрідний акумулятор тепла і регулятор вологості - накопичувати в собі вологу з повітря при її надлишку усередині приміщення і віддавати її назад при недостатній вологості. Пінополістирол також має низьку теплопровідність і водопоглинання, але, як недолік, і низьку паропроникність. Тому описаних вище характеристик стіни при використанні цього матеріалу ми не отримаємо. Навпаки, в приміщенні буде присутній ефект термоса і навіть при регулярному примусовому провітрюванні волога буде вбиратися в дерев'яні конструкції стін і стелі та сприяти розвитку цвілі, грибків і гниття деревини.

Рассказать о статье