ЯК ПРАВИЛЬНО УТЕПЛИТИ БУДИНОК ЗСЕРЕДИНИ

Июнь 6, 2017

внутрішнє утеплення

Яким чином утеплювати стіни зсередини, залежить від того, з якого матеріалу вони виконані. Якщо стіни зведені з каменю або клінкерної цегли, підійде один спосіб, якщо з колод, саману або стіна являє собою фахверкового конструкцію - зовсім інший, так як необхідно враховувати паропроникність стіни.

Утеплення паропроникних стін

У старих будівлях, що представляють архітектурну цінність, зовнішні стіни з дерев'яних конструкцій, а також побудовані з каменю, цегли або саману слід утеплювати мінеральною ватою. В цьому випадку з внутрішньої сторони необхідно спорудити додаткові каркасні фальшстени. Їх конструкцію найпростіше виконати з деревини тим же способом, що і каркасні стіни так званого канадського будинку. Це рами на висоту поверху, зі стійками зі струганих дощок, встановлених з кроком 60 см.

Фальшстени ставлять на відстані 2-3 см від існуючих стін будинку. Утворився таким чином зазор обов'язково повинен бути вентильованим, тому в нижній частині стіни через кожні 50-100 см зазвичай висвердлюють отвори діаметром 20 мм. У верхній частині зазор, як правило, залишається відкритим або його з'єднують, наприклад, з простором горища. Найкраще, щоб сумарна площа вентиляційних отворів по верху стіни була більше, ніж внизу.

Ще до заповнення каркаса фальшстени утеплювачем до її стійок з боку зазору кріплять сітку, дріт або високопаропроніцаемую вітрозахисну плівку (вона особливо необхідна в стінах з бруса / колоди) - завдяки цьому можна бути впевненим, що при заповненні конструкції теплоізоляцією вентиляційний зазор залишиться вільним, тобто не блокуватиме утеплювачем.

У той же час плити з мінеральної вати з боку приміщень повинні бути додатково герметично закриті пароізоляційною плівкою. Слід пам'ятати про те, що одного лише кріплення її до стійок каркаса фальшстени за допомогою скоб недостатньо: стики пароізоляційної плівки необхідно ще заклеїти самоклеїться. Лише тоді можна починати монтаж внутрішньої обшивки, наприклад, з гіпсокартонних плит на каркасі або декоративних панелей.

Рассказать о статье