ЯК УТЕПЛИТИ ДАЧУ

Июнь 6, 2017

Як утеплити дачу на зиму

З настанням осені стає актуальним питання, як утеплити дачу. Щоб не обмежувати своє перебування на дачі початком вересня, варто вже зараз замислитися про її належному утепленні. Ну а тим більше, якщо ви хочете приїжджати на деякий час і взимку.

Утеплити дачу нескладно, але потрібно знати, з чим, перш за все, боротися, де основні винуватці тепловтрат. Вони є завжди, при самому ретельному дотриманні будівельних нормативів (природно, якщо ваша дача не була вже з самого початку утеплена при будівництві). Навіть, якщо в будинку є піч, електричні обігрівачі, або навіть підведено опалення, при великих тепловтрат виходить, що опалюється в основному вулиця, тобто будь-який обігрів вкрай неефективний. А також холод і вогкість псують саму конструкцію будинку, обробку і меблі.

Втрати тепла відбуваються за наступними напрямками, і в такій пропорції: стіни - 40 відсотків, покрівля - 20 відсотків, вікна - 15 відсотків, підлога - 10 відсотків, вентиляція - також 10 відсотків. Вентиляцію, втім, легко регулювати - для «зимового режиму» в вентиляційних решітках передбачений движок, що дозволяє зменшити вентиляційні отвори. Але вентиляція в будинку необхідна, тому з нею нічого не поробиш. Ну а з рештою втратами можна успішно боротися.

Рассказать о статье