УТЕПЛИТИ ДЕРЕВ'ЯНИЙ ДІМ ЗОВНІ

Июнь 6, 2017

Утеплення дерев'яного будинку

Перше питання, яке виникає при ремонті або будівництві будинку: як утеплювати стіни дерев'яного будинку - зсередини або зовні?

Якщо утеплювати дерев'яний будинок зсередини, то захисна стіна може повністю потрапити в область негативних зимових температур, яка частково захопить і сам утеплювач. Тим самим створяться умови для випадання конденсату на кордоні утеплювача і зовнішньої стіни, що призведе до швидкого псування деревини і помітного погіршення теплозберігаючих властивостей волокнистого утеплювача.

При утепленні дерев'яного будинку зовні зона негативних температур розташовується всередині шару утеплювача. Розміщення щільних, слабо пропускають водяну пару матеріалів з внутрішньої сторони конструкції стіни, а легких і пористих - зовні створює оптимальний вологісний режим і сприяє швидкому виведенню вологи в атмосферу, перешкоджаючи утворенню конденсату. Якщо забезпечити належну вентиляцію і надійно захистити утеплювач від атмосферних опадів і вітру, то така стіна протягом всього року залишиться сухою і збереже високі теплозахисні властивості.

Таким чином, з точки зору підтримки нормального температурно-вологісного режиму утеплення з зовнішнього боку стіни є оптимальним .

Вентильований фасад - просто і надійно

Отже, якщо мова йде про будівництво дерев'яного будинку, то відповідь абсолютно однозначна: найкращим є зовнішнє утеплення з вентильованим повітряним прошарком, виконане.

Конструкція вентильованого фасаду з утеплювачем в разі будівництва дерев'яного будинку з бруса досить проста. Зовні до брусові стін кріпиться утеплювач - як правило, це мінераловатні плити, які вставляються враспор між вертикальними стійками, що впираються в нижню обв'язку і прибитими до стінних брусів.

Товщина утеплювача залежить від товщини несучих стін. При утепленні будинку з бруса перерізом 150 × 150 мм в середній смузі Росії досить п'ятисантиметрову шару мінеральної вати - за умови, що вона не перезволожений.

ПОЛЕЗНЫЕ РЕСУРСЫ
Рассказать о статье